'Hadsiz'liğiyle fark yaratacak dergi geliyor

Neslihan Atagül Doğulu, Instagram hesabında yayınlamaya başlayacağı “Hadsiz” isimli online dergiyle sınır tanımayanların hikayelerine ışık tutacak.

'Hadsiz'liğiyle fark yaratacak dergi geliyor
27 Mayıs 2020 - 14:51

Başarılı oyuncu Neslihan Atagül Doğulu’nun yakın zamanda takipçileriyle buluşturacağı kendi projesi; içeriği, çarpıcı konuları, çekici röportajları ve “hadsiz” konuklarıyla fark yaratmaya hazırlanıyor. Halk dilinde genel kullanımı saygısızlık, cehalet, kibirli olan fakat özünde sınır anlamına gelen “had” kelimesinden türeyen ve gerçek manası “sınırsız” olan ‘Hadsiz’, 1 Haziran Pazartesi günü oyuncunun Instagram sayfası üzerinden yayınlanacak. İlk konuğunu sürpriz bir ismin oluşturduğu online dergi, ilham veren pek çok farklı konuk ve hikayeyle aylık olarak paylaşılacak.

Instagram’a özel olarak hazırlanan şık tasarımıyla, içeriğini Neslihan Atagül Doğulu’nun objektifinden yansıyan çarpıcı fotoğrafların oluşturduğu derginin çıkış amacına dair görüşlerini paylaşan Doğulu, “Kendi içime, giyindiğim bedene, oturduğum odaya, evime, yaşadığım sokağa, şehre, ülkeye, geldiğim dünyaya sığamadığım, dolup taştığım duygusu epeydir var olan bir haldi” diyerek kendi hadsizliğini tahmin edip ne denli sınırlandır(ıl)dığını gördükten sonra projenin ilk adımını atmaya karar verdiğini belirtti.

“Motivasyon kaynağım sınırları aşma hayalimde saklı!”

Herhangi bir şeye, birine hadsiz/sınırsız demek için neyin had/sınır olup olmadığını düşünüp, had kelimesinin anlamını içselleştirerek bu duruma göre karar vermek gerektiğini belirten oyuncu, her birimizin bir sınırla büyütüldüğünü ve bunların sebeplerini de yaşam koşulları, kültür, coğrafya, aile olarak gördüğünün altını çiziyor. Bu projedeki en önemli motivasyon kaynağının da bu sınırları aşma hayalinde saklı olduğunu dile getiren Doğulu, işinde her zaman o haddin daha fazlasını merak etmeyi sevdiğini çünkü haddi görüp aşma hedefinin kişinin yetkinliğinin sınırının olmamasıyla bağlantılı olduğunu belirtiyor.

“Hadsiz”, 1 Haziran Pazartesi günü Neslihan Atagül Doğulu’nın Instagram hesabında tüm ilham almak isteyenlerle buluşacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve eğitim turizmi
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve eğitim turizmi