Görkem Şeker: "Birleşirsek büyür ve güçlü oluruz"
BERGAMA ve ÇEVRESİ KARAYOLU YOLCU TAŞIMA KOOPERATİFİ BAŞKANI GÖRKEM ŞEKER: “BİRLEŞİRSEK BÜYÜR VE GÜÇLÜ OLURUZ”
![Görkem Şeker: "Birleşirsek büyür ve güçlü oluruz"](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/02/gorkem-seker-birlesirsek-buyur-ve-guclu-oluruz.jpg)
11 Şubat 2024 - 16:25
Başkanlığını Görkem Şeker ile başkan yardımcılıklarını Yavuz Kurşun ile Gören Altıntaş’ın yaptığı Bergama ve Çevresi Karayolu Yolcu Taşıma Kooperatifi Başkanı Görkem Şeker gazetemize bölgedeki gelişmeler ve taşımacılık konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Görkem Şekerîn açıklamalarından satır başları şöyle:
“3 yıl önce 2021 yılında kurulan taşıma kooperatifimiz ilk önce Koza Altın Madenine yolcu servisi çeken Dikili ve Bergama bölge halkı tarafından kuruldu. Şu an 33 üyemiz ve 60 servis aracımız var. Kooperatifimiz bünyesinde bulunan tüm taşıyıcılarımız Bergama ve
Dikili de taşıma hizmeti veren servis sahiplerinden oluşmaktadır.
Kooperatifimiz şu anda 60 araç ile Koza Altın da yolcu taşıma hizmeti verirken yeni anlaşma yaptığımız, Bergama Organize Sanayi Bölgesindeki Cam Yapı Firmasına altı araç ile hizmet vermeye başladık. BASBAŞ’da ise faaliyete geçmeye hazırlanan Adien Tekstil ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Şu an bölgemizde baş döndürücü bir gelişme yaşantıyı. Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sera Bölgesinin yanı sıra BOSBİ ve BASBAŞ’a yeni yatırımlar geliyor. Buralarda birkaç yıl içinde 60 bine yakın kişinin istihdam edebileceğini düşünüyorum.
Biz kooperatif olarak gittikçe büyüyen bu pastada tüm taşımacıları kendi bünyemizde toplamak istiyoruz. Buradaki taşımacıların, bura halkının bu işte söz sahibi olmasını istiyoruz. Dediğim gibi pasta çok büyük ve giderek büyüyecek
Burada sen ben kavgası yerine kooperatif bünyesinde birleşerek layık olan istediğimiz kazançları elde etmeliyiz. Bu konuda Bölgemizdeki belediye başkanlarımız ve Ticaret Odası Başkanımız Sayın Lütfi Kolat ile görüştük sağ olsunlar gelen firmalara bizler adına öncülük edip onlarla olumlu görüşmeler sağlamak için bizlere yardımcı oluyorlar. Ben buradan sayın başkanımıza da sizlerin kanalıyla teşekkür etmek istiyorum.
Biz kooperatifimiz bünyesinde birleşirsek daha istikrarlı gelişir ve fiyat konusunda pazarlık avantajı elde ederiz. Ben kooperatif bünyemizde diğer taşıyıcı arkadaşlarımızın da bize katılmasıyla kısa zamanda 150 – 200 araca ulaşacağımıza inanıyorum”
Görkem Şekerîn açıklamalarından satır başları şöyle:
“3 yıl önce 2021 yılında kurulan taşıma kooperatifimiz ilk önce Koza Altın Madenine yolcu servisi çeken Dikili ve Bergama bölge halkı tarafından kuruldu. Şu an 33 üyemiz ve 60 servis aracımız var. Kooperatifimiz bünyesinde bulunan tüm taşıyıcılarımız Bergama ve
Dikili de taşıma hizmeti veren servis sahiplerinden oluşmaktadır.
Kooperatifimiz şu anda 60 araç ile Koza Altın da yolcu taşıma hizmeti verirken yeni anlaşma yaptığımız, Bergama Organize Sanayi Bölgesindeki Cam Yapı Firmasına altı araç ile hizmet vermeye başladık. BASBAŞ’da ise faaliyete geçmeye hazırlanan Adien Tekstil ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Şu an bölgemizde baş döndürücü bir gelişme yaşantıyı. Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sera Bölgesinin yanı sıra BOSBİ ve BASBAŞ’a yeni yatırımlar geliyor. Buralarda birkaç yıl içinde 60 bine yakın kişinin istihdam edebileceğini düşünüyorum.
Biz kooperatif olarak gittikçe büyüyen bu pastada tüm taşımacıları kendi bünyemizde toplamak istiyoruz. Buradaki taşımacıların, bura halkının bu işte söz sahibi olmasını istiyoruz. Dediğim gibi pasta çok büyük ve giderek büyüyecek
Burada sen ben kavgası yerine kooperatif bünyesinde birleşerek layık olan istediğimiz kazançları elde etmeliyiz. Bu konuda Bölgemizdeki belediye başkanlarımız ve Ticaret Odası Başkanımız Sayın Lütfi Kolat ile görüştük sağ olsunlar gelen firmalara bizler adına öncülük edip onlarla olumlu görüşmeler sağlamak için bizlere yardımcı oluyorlar. Ben buradan sayın başkanımıza da sizlerin kanalıyla teşekkür etmek istiyorum.
Biz kooperatifimiz bünyesinde birleşirsek daha istikrarlı gelişir ve fiyat konusunda pazarlık avantajı elde ederiz. Ben kooperatif bünyemizde diğer taşıyıcı arkadaşlarımızın da bize katılmasıyla kısa zamanda 150 – 200 araca ulaşacağımıza inanıyorum”
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR