Gölmarmara'nın çehresi değişti

Gölmarmara İlçe Merkezinin kanayan yarasına alt ve üstyapı çalışmaları ile neşter vuran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e mahalle muhtarları ve esnaflardan övgü dolu sözler geldi.

Gölmarmara'nın çehresi değişti
01 Nisan 2021 - 16:07
Gölmarmara İlçe Merkezinin kanayan yarasına alt ve üstyapı çalışmaları ile neşter vuran Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e mahalle muhtarları ve esnaflardan övgü dolu sözler geldi. Yaklaşık 19 milyon TL’lik bir yatırım ile Gölmarmara’nın çehresinin değişimine öncülük yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, 8 kilometrelik yağmursuyu, 3 kilometrelik içme suyu ve 122 bin metrekarelik üstyapı çalışmaları ile Gölmarmaralı vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı.

Gölmarmaralılardan Başkan Ergün’e Teşekkür

Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Manisa Su ve Kanalizasyon idaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, yaptığı alt ve üstyapı çalışmalarıyla Gölmarmara’nın kangren olmuş yarasına derman oldu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda Gölmarmara’nın göle dönen cadde ve sokakları değişimi yaşadı. Yaklaşık 19 Milyonluk bir yatırım bedeli ile 8 kilometrelik yağmursuyu hattı, 3 kilometrelik içme suyu hattı ve 122 bin metre karelik üstyapı ve Prestij caddesi ile Gölmarmara’nın çehresi değişti. Hizmetlerden duydukları memnuniyetleri dile getiren mahalle muhtarları ve esnaflar, Başkan Cengiz Ergün’e övgü dolu sözlerde bulundular.

“Başkan Ergün pırıl pırıl bir bulvar kazandırdı”
Atatürk Mahalle Muhtarı Nalan Arı, “İlçe merkezimizin büyük eksikliklerinden biri olan altyapı sorunumuz, sağ olsun Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün sayesinde giderildi. Gölmarmaralı olarak bizler yıllardır bu çileyi çekerken sesimize kulak veren Cengiz Başkanımız sorunumuzu kökten çözerek pırıl pırıl bir bulvar kazandırdı. Kendisine çok teşekkür ediyor, yeni projelerinde başarılar diliyorum” dedi.

“Cengiz Başkan, ilçemizi şehir görünümüne kavuşturdu”
Yenicami Mahalle Muhtarı Mehmet Oduncu, “Yollarımız ve özellikle bulvarımız çok çok kötüydü. Çamur ve tozu bir kenara bırakın en ufak bir yağışta caddelerimiz göle dönüyordu. Yağışlı havalarda karşıdan karşıya geçmek bile imkansız hale geliyordu. Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’den Allah razı olsun ilçemizi şehir görünümüne kavuşturdu. Çok emek verilerek çalışmalar yapıldı. Artık isteyecek bir problemimiz de kalmadı mahallemde her şey dört dörtlük” dedi.

“İlçemiz Başkan Ergün ile nefes aldı”
İshaniye Mahalle Muhtarı Hayrettin Yavrular, “İlçe merkezimizin en işlek caddelerinden biri olan bölgemiz yağışlı havalarda göle dönerek yarım metre su içinde kalıyordu. Özellikle bu bölgede bulunan vatandaşlarımız ve esnaflarımız ciddi sıkıntılar yaşıyordu. Cengiz Başkanımızdan Allah razı olsun, sorunumuzu dikkate alarak kısa süre içerisinde ciddi bir yatırım ile ilçemize rahat nefes aldırdı. Cengiz Başkanımızın ilçemize büyük yatırımları oldu şahsım ve mahallem adına kendisine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Gölmarmara, Başkan Ergün’ü çok seviyor”
Milliyetçi Hareket Partisi Gölmarmara İlçe Başkanı Şakir Can, “Gölmarmara’ya yapılan hizmetler Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün sayesinde oldu. İlçemizde yıllardır altyapı, şebeke suyu sorunu vardı. El birliği ile çok güzel hizmetler kazandırıldı. Sizlerde görüyorsunuz ki bulvarımızda bir yağmur yağdığında buraları göle dönüyordu. Esnaflar olumsuz derecede etkileniyordu. İş yerlerini sular basıyordu. Şuan Gölmarmara, Büyükşehir Belediyesinin elinin değdiğinin farkında. İlçemizde Cengiz Başkanımızı herkes çok seviyor. Hem partim adına hem vatandaşlarımız adına hizmetlerinden ötürü kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“Çizmelerle dükkanlarımıza giriyorduk”
Bulvar esnaflarından İsmet Eluslu, “Bulvarımızın eski halini anlatmaya hiç gerek yok. Yağmur yağdığı zaman bütün yağmursuyu dükkanlarımızın içindeydi. Cadde ve sokaklar göle dönüyor çizmelerle dükkanlarımıza girip çıkıyorduk. Yıllardan beri bir şeyler yapılmaya çalışıldı ama hiçbir çalışma tutmadı. Cengiz Başkanımızdan Allah razı olsun. Sorunumuza el atarak caddemizi inanılmaz bir hale soktu. Artık rahat nefes aldık” dedi.

“Bulvarımız Cengiz Başkan sayesinde ışıl ışıl oldu”
Bulvar esnafları arasında en büyük sıkıntıyı kendisinin yaşadığının altını çizen Halil Can, “Bulvarımıza en ufak yağmur düştüğünde altyapı olmadığından ötürü bütün sular dükkanımın içindeydi. Karşıdan karşıya geçmeyi bırakın araçlar bile doğru düzgün geçemiyordu. Bu konuda esnaf olarak çok büyük sıkıntılar yaşadık. Cengiz Başkanımız sağ olsun yaptığı çalışmalar ile bizleri büyük bir sorundan kurtardı. Altyapıdan üstyapıya kadar birçok değişiklik yaşadık. Artık bulvarımız ışıl ışıl oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sadık Doğruer: Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da marka olacağız!
Sadık Doğruer: Tarımda olduğu gibi hayvancılıkta da marka...
"Bergama'yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız"
“Bergama’yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız”