Genel Müdür Aslay, Gördes'e yapılan hizmetleri aktardı

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay başkanlığındaki heyet, “154 Mahalle Projesi” kapsamında alt ve üstyapı dönüşümü yaşayacak Güneşli, Evciler ve Ulgar mahalleleri dolayısıyla Gördes ilçesine bir ziyarette bulundu.

Genel Müdür Aslay, Gördes'e yapılan hizmetleri aktardı
21 Nisan 2021 - 01:09
MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay başkanlığındaki heyet, “154 Mahalle Projesi” kapsamında alt ve üstyapı dönüşümü yaşayacak Güneşli, Evciler ve Ulgar mahalleleri dolayısıyla Gördes ilçesine bir ziyarette bulundu. Güneşli mahallesinde vatandaşlarla buluşarak çalışmalar hakkında bilgiler veren Genel Müdür Aslay, altyapı çalışmalarının başladığı Ulgar mahallesinde de çalışmaları yerinde inceledi. Güneşli mahallesi sakinlerinden Osman Şahin Dursun, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün yapmış olduğu hizmetlerle tüm Türkiye’de marka bir başkan olduğunu söyledi.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Burak Aslay, Gördes ilçesine bir ziyarette bulundu. Güneşli ve Ulgar mahallelerine yapılan ziyarette, Genel Müdür Yardımcıları Erman Aydınyer, Gökhan Çevik, İlçe Hizmetleri Dairesi Başkanı Serpil Çakır, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Serkan Emir, Gördes Belediye Başkan Vekili Cengiz Kahraman, Gördes Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Mustafa Gün, MASKİ İlçe Şefi Ali Türker Kesici, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Abdürrezzak Yonat, MHP İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Meclis Üyeleri Nurettin Kırmızıay ile Hüseyin Aygören ve AK Parti Meclis Üyeleri İlhan Türe ile Ahmet Esen de hazır bulundu. Genel Müdür Aslay, Güneşli mahallesinde vatandaşlarla bir araya gelerek yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ulgar mahallesinde başlayan altyapı çalışmalarını yerinde inceleyen Aslay, çalışmalar tamamlandıktan sonra vatandaşlara alt ve üstyapısıyla tertemiz mahalleler teslim edeceklerini söyledi. Heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına getirmiş oldukları hediyeleri mahalle muhtarlarına takdim etti.

Genel Müdür Aslay, Gördes’e yapılan hizmetleri aktardı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün vatandaşlara selamını ileterek sözlerine başlayan Genel Müdür Aslay, “Sayın Başkanımızın seçim döneminde burada sözünü vermiş olduğu alt ve üstyapı yatırımlarına başlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bu mutluluğu hep birlikte sizinle paylaşmaya, neler yaptığımızı ve neler yapacağımızı sizlere aktarmaya geldik. Manisa’nın 2014 yılında Büyükşehir olmasına müteakip hem Büyükşehir Belediyemizin hem de MASKİ Genel Müdürlüğümüzün Gördes ilçemize birçok yatırımı oldu. Sadece MASKİ olarak 49 milyon liralık yatırım yaptık” diye konuştu.

Güneşli’ye Atıksu Arıtma Tesisi kazandırılacak
Genel Müdür Aslay, alt ve üstyapı çalışmaları için yüklenici firmaya yer teslimini yaptıklarını ve altyapı çalışmalarına Ulgar mahallesinde başladıklarını belirterek, “Çalışmaların tamamlanmasının ardından sağlıklı birer alt ve üstyapı gerçekleştirmiş olacağız. Güneşli mahallemizin bir çalışması daha olacak. Hem Gördes ilçe merkezine içme suyu hattı getireceğiz, hem de Dünya Bankası kredisi kapsamında Güneşli mahallemizde bir atıksu arıtma tesisi inşa edeceğiz. Güneşli, Evciler ve Ulgar’da çıkan kanalizasyon suları da atıksu arıtma tesisine giderek doğaya temiz bir şekilde salınacak” dedi.

Aslay, vatandaşlardan sabır ve metanet bekliyor
Altyapı çalışmalarının dünyanın her yerinde aynı şekilde yapıldığının altını çizen Aslay, “Bu kazı çalışmalarında toz da olacak toprak da olacak, biraz çamurla da karşılaşacağız. Muhtarımızdan ve siz kıymetli vatandaşlarımızdan biraz sabır ve metanet bekliyoruz. Bu işin bitmesi için anlayış göstermenizi bekliyoruz. Çalışmalar bittiği zaman sizlere alt ve üstyapısıyla tertemiz mahalleler teslim edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Mahalle muhtarları yapılan hizmetlerden memnun
Güneşli Mahalle Muhtarı Erdal Terim, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e selamlarını ileterek, “Bu projenin buralara kadar gelmesinde emeği geçen bütün herkese teşekkürlerimi iletiyorum. Sayın Genel Müdürümüze de buraya kadar gelip bizleri ziyaret ederek bilgilendirdikleri için teşekkür ediyorum. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun” diye konuştu.

Ulgar Mahalle Muhtarı Zeki Gökçe, “Büyükşehir Belediyesi Başkanımız Cengiz Ergün bizleri unutmadı. Sağ olsun Güneşli ve Evciler ile beraber bizi de dahil etti. Tüm çalışanlardan Allah razı olsun” açıklamasında bulundu.

Evciler Mahalle Muhtarı Halil Gökkaya da yapılan hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay’a teşekkür ederek, “İçme suyu ve kanalizasyon hattımızda arızalar meydana geliyordu. İnşallah Cengiz Başkanımız sayesinde bu sorunumuzdan kurtulacağız” dedi.

“Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, sizin bu sorununuzu ben çözeceğim dedi”
Güneşli mahallesi sakinlerinde Osman Şahin Dursun, Güneşli mahallesinin 40 yıldır altyapı sorunu çektiğini, içme suyu ve kanalizasyon hatlarında sık sık arızalar meydana geldiğini belirterek, “Manisa’mızın her noktasında büyük hizmetler yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün Güneşlimize geldi. Sizin bu sorununuzu ben çözeceğim dedi. Büyükşehir Belediye Başkanımız, bu hizmetin önderi olan Cengiz Başkanımız Türkiye’de marka bir başkandır. Cengiz Başkanımızın tüm ilçelerde böyle 30 40 yıllık sorunları çözdüğü haberlerini gazete ve internetten sürekli görüyoruz. Güneşli halkı olarak Allah razı olsun diyoruz. Sağlıklı günler diliyoruz Cengiz Başkanımıza. Başarılar diliyoruz, hizmetlerin devamını diliyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Futbolda Gerginliğin Sosyolojik Sebepleri: Taraftarlık, Ekonomi ve Medya Etkileşimi
Futbolda Gerginliğin Sosyolojik Sebepleri: Taraftarlık, Ekonomi ve...
Sebahattin Güzel suskunluğunu bozdu: "Yapıcı muhalefet yapacağız"
Sebahattin Güzel suskunluğunu bozdu: "Yapıcı muhalefet...