Gemlik heyeti, Romanya'nın Navodari ilçesini ziyaret etti
Gemlik heyeti, Romanya’nın Navodari ilçesini ziyaret etti. Ziyarette, iki şehir arasında dostluk ilişkilerinin yanı sıra kültürel işbirliğini artırmaya yönelik adımların atılmasının önemi vurgulandı.
![Gemlik heyeti, Romanya'nın Navodari ilçesini ziyaret etti](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/08/gemlik-heyeti-romanya-nin-navodari-ilcesini-ziyaret-etti.jpeg)
01 Ağustos 2022 - 22:14
Gemlik Heyeti Navodari’de
Gemlik heyeti, Romanya’nın Navodari ilçesini ziyaret etti. Ziyarette, iki şehir arasında dostluk ilişkilerinin yanı sıra kültürel işbirliğini artırmaya yönelik adımların atılmasının önemi vurgulandı.Gemlik heyetinin ilk durağı Navodari Belediyesi’ydi. Gemlik Kaymakamı Hasan Göç, Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Belediye Başkan Yardımcıları Serhat Tezsever, Mert Dimili Ticaret Odası Başkanı Paşa Ağdemir, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Sedat Gürle, Belediye Meclis üyeleri ve Eski Belediye Başkanı Mehmet Turgut Navodari Belediye Başkanı Florin Chelaru’yu makamında ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Navodari’yle olan kardeş şehir ilişkilerinin uzun yıllara dayandığını ifade ederken, “Navodari’deki dostlarımızı ziyaret etmekten dolayı mutluyuz. Dostluk bağlarımız yıllar arttıkça daha da sağlamlaşacak ve geleceğimize miras kalacak. İki ülkemizde farklı kültürleri içinde barındırıyor. Kültürel işbirliğimizi sürdüreceğiz. Değerli dostum ve meslektaşım Navodari Belediye Başkanı Florin Chelaru’ya bizlere gösterdiği misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyorum. ” dedi.
Navodari Belediye Başkanı Chelaru Florin ise, “Gemlik’ten kardeşlerimiz ve dostlarımız bugün belediye binasında bizleri ziyaret ettiler. Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ve Gemlikli yöneticilerimiz ile tekrar bir araya gelmekten mutluluk duydum. Heyetimizi Navodari’de ağırlayacağız. Kardeşliğimizin zamanla sağlamlaşarak devam etmesini ve kültürlerarası işbirliğinin güzel bir örneği olmasını umuyoruz” ifadelerini kullandı.
Heyetin belediye ziyaretinin ardından Gemlik Belediyespor Başkanı Durmuş Uslu Florin Chelaru’ya Gemlik Belediyespor forması hediye etti.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai