FullCharger'dan 10 yılda 70 bin istasyon hedefi

Geçtiğimiz aylarda Schneider Electric ile altyapı iş birliği anlaşması imzalayan FullCharger CEO’su Osman Ataman, İzmir’de basın temsilcileriyle buluştu.

FullCharger'dan 10 yılda 70 bin istasyon hedefi
03 Ağustos 2022 - 18:08

Türkiye’nin ilk şarj ağı işletmecisi FullCharger’dan 10 yılda 70 bin istasyon hedefi

Elektrikli araç şarj istasyonu alanında sektörün kurucusu ve ilk şirketi olan FullCharger, Türkiye’nin en geniş şarj ağı işletmesine sahip olmak üzere kolları sıvadı. EPDK tarafından şarj ağı işletmecisi lisansını da alan FullCharger, 10 yıl içerisinde 70 bin şarj istasyonu kurmayı hedefliyor. 
 

Türkiye’nin en geniş şarj işletmesi ağına sahip olacağız

Geçtiğimiz aylarda Schneider Electric ile altyapı iş birliği anlaşması imzalayan FullCharger CEO’su Osman Ataman, İzmir’de basın temsilcileriyle buluştu. Toplantıda Türkiye’de elektrikli araç kullanımı ve şarj istasyonları hakkında bilgilendirici içerikler paylaşan Ataman; “EPDK tarafından dünyada ve Türkiye’de ilk şarj ağı işletmecisi lisansını almaktan dolayı çok mutluyuz. FullCharger olarak sektördeki öncülüğümüzü lisans alanına da taşıdık. Sektörün kurucusu olarak 2010 yılından gelen tecrübemizle ülkemizin çeşitli bölgelerine 10 yıl içinde 70 bin şarj istasyonu kurmayı hedefledik. Önümüzdeki 10 yıllık süreçte, Türkiye’nin en geniş şarj ağı işletmesine sahip olacağız. İlgili kurum ve yetkililerin elektrikli şarj işletmelerine gösterdiği destekten memnunuz. FullCharger olarak; araç üreticisinin, sahibinin, kullanıcısının ve elektrik şebekelerini yöneten dağıtım şirketlerinin, otopark işletmecisi ve otoparkı bulunan işletmelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere entegre bir sistemi benimsiyoruz. Bu noktada özellikle vurgulamamız gerekir ki Türkiye’de, alanımızda bizim tecrübemize ve yetkinliğimize denk bir şirket yok. Biz, konuyu bütüncül olarak ele alıyoruz. Erişilebilir, uygun, tekno-akıllı, çevreci-temiz çözümler öneren küresel çoklu-operator ve çoklu–uygulamacı olma vizyonuyla ilerliyoruz. Amacımız; verimli bir eko sistem oluşturarak öncüsü olmak” dedi.

Enerji Bakanlığının yayınladığı Şarj Hizmeti Yönetmeliği kapsamında, dünyada ve Türkiye’de ilk şarj ağı işletmecisi lisansını alan FullCharger, elektrikli araç şarj istasyonu kurma ve altyapı sağlamanın yanı sıra 49 yıl süreyle Türkiye genelinde şarj ağı işletmeciliğinde faaliyet gösterecek.

FullCharger Hakkında: FullCharger, hem Şarj Ağı İşletmecisi hem de Uzman Proje Yüklenicisi olarak faaliyet gösteren öncü bir e-mobilite şirketidir. 2007 yılından itibaren elektrikli araç şarj altyapıları konusunda faaliyet gösteren FullCharger, Amsterdam, Atina, Paris, Sofya, Bükreş, İstanbul gibi birçok Avrupa başkentinde ‘ilk’ şarj istasyonlarını kurmuştur. Türkiye’nin ilk şarj operatörü olan FullCharger, aynı zamanda ilk şarj ünitesini de kuran şirkettir. FullCharger, Başbakanlık Ofisi ve Konutu başta olmak üzere devlet kurumları, büyükşehir belediyeleri, otomotiv firmaları ve bireysel kullanıcılar için 1.000’in üzerinde kurulum gerçekleştirmiştir. Türkiye’de elektrikli araç şarj altyapıları sektörünün kurucusu olan FullCharger, sektörün öncüsü olarak Nisan 2022’de yayınlanan Elektrikli Araç Şarj Hizmeti Yönetmeliği kapsamında ilk lisans başvurusunu yapmış ve EPDK tarafından Mayıs 2022’de ilk kez verilen Şarj Ağı İşletmecisi lisansını almıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve Yöresel Ürünlerimizi Tanıtalım
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve...
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...