TOSFED'in Mobil Eğitim Simülatörü projesi devam ediyor

    Bugüne kadar Samsun, Amasya, Çorum, Kastamonu, Çankırı, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Tokat, Erzincan, Elazığ, Sivas, Tunceli, Malatya, Eskişehir, Konya, Karaman, Nevşehir, Aksaray ve Ordu'da yaklaşık 5.500 çocuğa ulaşıldı.

    TOSFED'in Mobil Eğitim Simülatörü projesi devam ediyor
    03 Ağustos 2022 - 17:46

    Mobil Eğitim Simülatörü Karadeniz'de

    Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından 7-11 yaş grubundaki ilkokul öğrencilerine otomobil sporlarını tanıtmak ve yeni yetenekler keşfetmek amacıyla geliştirilen Mobil Eğitim Simülatörü projesi, yolculuğuna Ağustos ayında Karadeniz ve Doğu Anadolu'da devam ediyor. Ordu'dan başlayarak Erzurum'a uzanan programda, simülatörler illerin T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezleri'nde öğrencilerle buluşacak.

    Çocukların hem otomobil sporları, hem de temel trafik güvenliği konularında bilgilendirilmesini hedefleyen proje kapsamında, bugüne kadar Samsun, Amasya, Çorum, Kastamonu, Çankırı, Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Tokat, Erzincan, Elazığ, Sivas, Tunceli, Malatya, Eskişehir, Konya, Karaman, Nevşehir, Aksaray ve Ordu'da yaklaşık 5.500 çocuğa ulaşıldı. Katılımcılar, projenin teknoloji sponsoru Apex Racing tarafından çocuklara özel olarak tasarlanan simulatörlerle, proje için Eren Tuzci tarafından modellenen TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde karting deneyimi yaşıyorlar.

    Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) üyesi 146 ülke tarafından sunulan 850 proje arasından, destek programı içerisine alınan 10 projeden biri olan Mobil Eğitim Simülatörünün, Kasım ayına kadar Anadolu’nun 40 farklı şehrinde 10.000’den fazla çocuğa ulaşması hedefleniyor. Yaklaşık altı ay sürecek proje sonunda belirlenecek en yetenekli sporcu adaylarına, üst seviye simülatörler ile yarış eğitimi verilmesinin ardından, bu sporcuların dijital turnuvalarda yarıştırılması ve belirlenecek en başarılı isimlerden karting branşı için bir takım oluşturulması planlanıyor.
     

    TOSFED Mobil Eğitim Simülatörü Ağustos Ayı Programı

    Ordu ... 01-02 Ağustos
    Giresun ... 03-04 Ağustos
    Gümüşhane ... 05 Ağustos
    Bayburt ...  08 Ağustos
    Trabzon ...  09-11 Ağustos
    Rize ...  12 Ağustos
    Artvin ...  15 Ağustos
    Ardahan ...  16 Ağustos
    Kars ...  17-18 Ağustos
    Iğdır ...  22 Ağustos
    Ağrı ...  23-24 Ağustos
    Erzurum ...  25-27 Ağustos

      İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
      TESK'den hükümete çağrı: Çırakların Staj Süresi Emekliliğe Sayılmalı
      TESK'den hükümete çağrı: Çırakların Staj Süresi Emekliliğe...
      Foça'nın Dedeleri
      Foça'nın Dedeleri