Foça, sinema ve dizi dünyasında ne kadar yer bulabiliyor?

Gazeteci Ersoy Toptaş’ın hazırlayıp sunduğu ’20 Dakikada Foça Bülteni’ isimli programda; Foça’da bugüne kadar çekilen dizi ve sinema filmleri konuşuldu. 

06 Şubat 2022 - 11:28
Gazeteci Ersoy Toptaş’ın hazırlayıp sunduğu ’20 Dakikada Foça Bülteni’ isimli programda; Foça’da bugüne kadar çekilen dizi ve sinema filmleri konuşuldu. 

Mahalli Gündem.com Genel Yayın Yönetmeni Hasan Eser’in daimî konuk olduğu programın bu haftaki gündemi; Foça’nın beyaz perdede ve televizyon dünyasında ne kadar yer alabildiği konusuydu. 

Hasan Eser’in 2006 yılında “Foça’nın Dizi Şansızlığı” başlığı altında, Yeni Vizyon gazetesinde kaleme aldığı köşe yazısından ilham alarak Foça’nın sinema ve dizi geçmişini araştıran Ersoy Toptaş, yaptığı araştırmanın ışığında edindiği bilgileri de programında paylaştı. 

1983 yılında Foça’da çekilen, Orhan Gencebay ile Güngör Bayrak’ın başrollerini paylaştığı “Zulüm” filminden, 2016 yılında FOX TV’de yayınlanan “Rüzgârın Kalbi” isimi dizi filmine kadar; Foça’da çekilen yapıtlara değinen Ersoy Toptaş’ın sorularını yanıtlayan Hasan Eser, bir kenti tanıtmanın en kolay ve en etkili yolunun sinema ve dizi dünyasından geçtiğini söyledi. 

“Dünyada eşi benzerine ender rastlanan güzellikte bir coğrafyaya sahip olmasına rağmen sinema ve dizi dünyası neden Foça’yı mesken tutmuyor?” sorusuna yanıt arayan Toptaş ve Eser, konuyu enine oyuna masaya yatırdı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi emeklilere su faturası, kira ve market desteği
Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi emeklilere su faturası, kira ve...
TMO'nun Açıkladığı Hububat Fiyatlarına DEVA Partisi'nden Tepki: Çiftçi Yoksulluğa İtiliyor!
TMO'nun Açıkladığı Hububat Fiyatlarına DEVA Partisi'nden Tepki:...