Foça'da "Belediye Başkanı Gibi" Muhtar

Ersoy Toptaş / Foça Ajans - İzmir'in Foça ilçesine bağlı Yenibağarası Mahallesinin muhtarı Cihat Gerihan, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını anlı şanlı düğünle sünnet ettirdi.

Foça'da "Belediye Başkanı Gibi" Muhtar
04 Eylül 2021 - 14:23
Ersoy Toptaş / Foça Ajans - İzmir'in Foça ilçesine bağlı Yenibağarası Mahallesinin muhtarı Cihat Gerihan, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını anlı şanlı düğünle sünnet ettirdi. 

İzmir’in Foça ilçesine bağlı Yenibağarası Mahallesinin muhtarı Cihat Gerihan, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarını sünnet ettirdi. Aza arkadaşları ile birlikte imece usulünü tekrar canlandırmaya çalıştıklarını belirten muhtara hem çocuklar hem de aileleri alkışlarla teşekkür etti.

31 Mart 2019 seçimlerinde doğup büyüdüğü ve daha önceki yıllarda babasının da muhtarlık yaptığı Yenibağarası Mahallesine muhtar seçildi.

Aza arkadaşları ile birlikte rutin muhtarlık işlerinin dışında neler yapabileceklerini, ihtiyaç sahibi ailelere nasıl ulaşabileceklerini konuşan Gerihan, toplu sünnet için ailelerle görüştü.

Başvuran 4 çocuk için kıyafetlerinden pastasına, gezdirilecek araçlardan salon ve müzisyenlere kadar tüm ihtiyaçlar, mahallelinin de destekleri ile temin edildi.

Muhtar her çocukla ayrı ayrı pasta kesti, çalan müziklerde birlikte eğlenildi. Sünnet ettirilen çocuklar ve ailelerin alkışları Cihat muhtarı duygulandırdı. 

Cihat Gerihan, “Onların gözlerindeki mutluluk yaptıkları hayır duaları benim için dünyalara bedel. Görev yaptığım sürece her yıl mahallemizde bunu devam ettireceğim. İhtiyaç sahibi herkese ulaşmaya çalışacağım. Doğup büyüdüğüm mahallede muhtar olarak görev yapmaktan gurur duyuyorum. Adaletle, hakkaniyetle ve layığıyla görev yapmaya çalışıyorum. Bana bu mutluluğu yaşama fırsatı veren çocuklara ve ailelerine  teşekkür ediyorum” dedi.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bergama'yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız"
“Bergama’yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız”
"Hakkınızı helal edin" dedi ve adaylıktan çekildi
"Hakkınızı helal edin" dedi ve adaylıktan çekildi