Eskişehir'den İzmir'e dut fidanı hibesi
2017 yılından bu yana Türkiye’de ipek böcekçiliğini geliştirmek için kendi tesislerinde ürettiği 300 binden fazla dut fidanını çiftçilere dağıtan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ödemiş ve Beydağ Belediyelerine 2500 adet dut fidanı gönderdi.
![Eskişehir'den İzmir'e dut fidanı hibesi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/04/eskisehir-den-izmir-e-dut-fidani-hibesi.jpg)
14 Nisan 2024 - 16:48
2017 yılından bu yana Türkiye’de ipek böcekçiliğini geliştirmek için kendi tesislerinde ürettiği 300 binden fazla dut fidanını çiftçilere dağıtan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Ödemiş ve Beydağ Belediyelerine 2500 adet dut fidanı gönderdi.
İpek Böcekçiliğini Geliştirme Projesi ile bu alanda yaygınlaştırma çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, çelikten dut fidanı üretim tesisindeki faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.
Başta Antalya, Muğla, Ordu, İzmit gibi Türkiye’nin dört bir yanına dut fidanı ulaştıran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, son olarak İzmir Ödemiş Belediyesi’ne 1500 adet, Beydağ Belediyesi’ne de 1000 dut fidanı hibe etti.
Fidanları teslim alan belediye yetkilileri, “Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Ayşe Ünlüce'ye çok teşekkür ediyoruz. Eskişehir tarımsal projelerde örnek çalışmalar yapıyor. Koordineli olarak çalışmak bizleri de mutlu ediyor. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dediler.
İpek Böcekçiliğini Geliştirme Projesi ile bu alanda yaygınlaştırma çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediyesi, çelikten dut fidanı üretim tesisindeki faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.
Başta Antalya, Muğla, Ordu, İzmit gibi Türkiye’nin dört bir yanına dut fidanı ulaştıran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, son olarak İzmir Ödemiş Belediyesi’ne 1500 adet, Beydağ Belediyesi’ne de 1000 dut fidanı hibe etti.
Fidanları teslim alan belediye yetkilileri, “Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkanımız Ayşe Ünlüce'ye çok teşekkür ediyoruz. Eskişehir tarımsal projelerde örnek çalışmalar yapıyor. Koordineli olarak çalışmak bizleri de mutlu ediyor. Tekrar emeği geçenlere teşekkür ederiz.” dediler.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR