Es Çocuk Evi'nde miniklerin 10. yıl heyecanı
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmete açtığı özel gereksinimli ailelerin çocuklarına ücretsiz hizmet veren Es Çocuk Evi’nde minikler ve öğretmenleri hep birlikte Es Çocuk Evi’nin 10. yılını pasta keserek kutladı.
![Es Çocuk Evi'nde miniklerin 10. yıl heyecanı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/04/es-cocuk-evi-nde-miniklerin-10-yil-heyecani.jpeg)
07 Nisan 2021 - 14:02
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal belediyecilik anlayışı ile hizmete açtığı özel gereksinimli ailelerin çocuklarına ücretsiz hizmet veren Es Çocuk Evi’nde minikler ve öğretmenleri hep birlikte Es Çocuk Evi’nin 10. yılını pasta keserek kutladı.
Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Hibe Programı çerçevesinde 2011 yılında Otogar yanında hizmete başlayan ve 4 yıldır da 75. Yıl Mahallesi’nde çocuklara okul öncesi eğitim veren Büyükşehir Belediyesi Es Çocuk Evi, 10 yaşını kutluyor.
Özel bir proje olarak Avrupa Birliği’nden destek alınarak açılan merkezden öncelikli olarak anne veya babası cezaevinde olan 36-72 ay yaş grubu çocukların faydalandığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı ailelere de öncelik tanındığını belirttiler. Sınıfların yaş gruplarına göre düzenlendiğini ve çocuklara pandemi koşullarına uygun bir şekilde eğitim verildiğine dikkat çeken yetkililer, merkeze ulaşım konusunda da ailelere destek sağlandığını ifade ettiler.
Cezaevinde anneleriyle birlikte kalan çocukları okula kazandırmak amacıyla çeşitli kurumlarla iş birliği de yaptıklarını belirten yetkililer 10 yıllık süreçte 400’e yakın öğrencinin bu hizmetten ücretsiz bir şekilde faydalandığını ifade ettiler.
10 yıl nedeniyle tüm sınıflar bir araya gelerek öğretmenleri ile birlikte pasta keserken, ebeveynler Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e bu hizmet dolayısıyla teşekkür ettiler.
Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Hibe Programı çerçevesinde 2011 yılında Otogar yanında hizmete başlayan ve 4 yıldır da 75. Yıl Mahallesi’nde çocuklara okul öncesi eğitim veren Büyükşehir Belediyesi Es Çocuk Evi, 10 yaşını kutluyor.
Özel bir proje olarak Avrupa Birliği’nden destek alınarak açılan merkezden öncelikli olarak anne veya babası cezaevinde olan 36-72 ay yaş grubu çocukların faydalandığını ifade eden Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı ailelere de öncelik tanındığını belirttiler. Sınıfların yaş gruplarına göre düzenlendiğini ve çocuklara pandemi koşullarına uygun bir şekilde eğitim verildiğine dikkat çeken yetkililer, merkeze ulaşım konusunda da ailelere destek sağlandığını ifade ettiler.
Cezaevinde anneleriyle birlikte kalan çocukları okula kazandırmak amacıyla çeşitli kurumlarla iş birliği de yaptıklarını belirten yetkililer 10 yıllık süreçte 400’e yakın öğrencinin bu hizmetten ücretsiz bir şekilde faydalandığını ifade ettiler.
10 yıl nedeniyle tüm sınıflar bir araya gelerek öğretmenleri ile birlikte pasta keserken, ebeveynler Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e bu hizmet dolayısıyla teşekkür ettiler.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai