Ekrem Oran: Çeşme'de betonlaşmaya izin vermeyeceğiz!
Çeşme’deki kaçak yapılara son vermek için harekete geçen Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, “Yapı kirliliğine izin vermeyeceğiz. Öncelikle hazine ve belediye arazilerindeki kaçak yapıların önüne geçeceğiz. Bize kalan mirası koruyacağız” dedi.
![Ekrem Oran: Çeşme'de betonlaşmaya izin vermeyeceğiz!](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2020/09/ekrem-oran-cesme-de-betonlasmaya-izin-vermeyecegiz.jpg)
17 Eylül 2020 - 12:00
Çeşme Belediyesi tarafından Çeşme’de deniz kenarı ve Sit Alanı’na inşa edilen taş bina yıkıldı. Bina sahibi G.S.E’ye kararı gönderen belediye ekipleri, bir ay içerisinde karara uyulmaması üzerine iş makineleri aracılığıyla binanın yıkımını gerçekleştirdi.
Çeşme Belediyesi tarafından Dalyan Mahallesi Hacettepe Koyu'nda 1. derece doğal ve 3. derece arkeolojik sit alanına inşa edilmiş bir taş binanın yıkımına karar verildi.
Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen yıkıma Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak da katıldı.
“Çeşme’de betonlaşmaya izin vermeyeceğiz!”
Çeşme’deki tüm kaçak yapılara son vermek için kollarını sıvayan Başkan Oran, “Çeşme'de betonlaşmaya, yapı kirliliğine izin vermeyeceğiz. Öncelikle hazine ve belediye arazilerindeki kaçak yapıların önüne geçeceğiz. Bize kalan mirası koruyacağız” dedi.
Başkan Oran kent genelinde 2017 tarihinden sonra yapı kayıt belgesi alınmış ve inşaatına başlanmış binaların denetimlerini sürdürdüklerini sözlerine ekledi.
Çeşme Belediyesi tarafından Dalyan Mahallesi Hacettepe Koyu'nda 1. derece doğal ve 3. derece arkeolojik sit alanına inşa edilmiş bir taş binanın yıkımına karar verildi.
Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen yıkıma Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran’ın yanı sıra Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Albayrak da katıldı.
“Çeşme’de betonlaşmaya izin vermeyeceğiz!”
Çeşme’deki tüm kaçak yapılara son vermek için kollarını sıvayan Başkan Oran, “Çeşme'de betonlaşmaya, yapı kirliliğine izin vermeyeceğiz. Öncelikle hazine ve belediye arazilerindeki kaçak yapıların önüne geçeceğiz. Bize kalan mirası koruyacağız” dedi.
Başkan Oran kent genelinde 2017 tarihinden sonra yapı kayıt belgesi alınmış ve inşaatına başlanmış binaların denetimlerini sürdürdüklerini sözlerine ekledi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai