Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesinden önemli bir bilimsel etkinlik daha…

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi tarafından “Afet Dönemlerinde Gastronomi ve Beslenme”  temasıyla “4.Uluslararası Gastronomi ve Kültür Çalışmaları Sempozyumu” gerçekleştirilecek.

Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesinden önemli bir bilimsel etkinlik daha…
07 Haziran 2023 - 00:19

“4.Uluslararası Gastronomi ve Kültür Çalışmaları Sempozyumu”

İZMİR (Ege Ajans)- Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi tarafından “Afet Dönemlerinde Gastronomi ve Beslenme”  temasıyla “4.Uluslararası Gastronomi ve Kültür Çalışmaları Sempozyumu” gerçekleştirilecek.

Sempozyum 8-9 Haziran 2023 tarihleri arasında hibrit olarak düzenlenecek. Sempozyum ile ilgili bilgi veren  Ege Üniversitesi Çeşme Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilgehan Gültekin, “Bu sene sempozyumumuz hibrit olarak plandık. 27’ye yakın yüz yüze bildiri sunumları ve çok fazla sayıda çevrimiçi sunumlar olacak.  Çok nitelikli konu başlıkları, güçlü bir içeriğiyle sempozyumumuzun herkese hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah seneye tamamen yüz yüze sempozyumumuz gerçekleştireceğiz” dedi. 

Uluslararası alanda gastronomi, beslenme ve turizm uzmanları ile akademisyenleri bir araya getirecek olan sempozyum, güncel yaklaşımlar ile Türkiye’nin gastronomi kültürü ve turizm zenginliği görünür kılmayı hedefliyor.

Çeşme Turizm Fakültesinde yapılacak olan sempozyum öncesi konuşan Dekan Prof. Dr. Gültekin, “Uluslararası Gastronomi ve Kültür Çalışmaları Sempozyumu Çeşme Turizm Fakültesi için çok önemli ve tarihi bir sempozyum olma özelliğini taşıyor. Bu organizasyonu yaptığımız için çok gururluyuz. Ben de aylarca ekibimizle beraber bu organizasyon için çalıştım. Bu sempozyum bizim için çok kıymetliydi. Bu nedenle organizasyonun bu aşamaya gelmesinde önemli katkıları olan Dekan Yardımcılarımız Dr. Öğr. Üyesi Samet Can Curkan ve Doç. Dr. Sevgül Çilingir Cesur’a en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Bu sene sempozyumumuz hibrit olarak plandık. 27’ye yakın yüz yüze bildiri sunumları  ve çok fazla sayıda çevrimiçi sunumlar olacak.  Çok nitelikli konu başlıkları, güçlü bir içeriğiyle sempozyumumuzun herkese hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah seneye tamamen yüz yüze sempozyumumuz gerçekleştireceğiz” dedi. 


“Afet Dönemlerinde Gastronomi ve Beslenme” masaya yatırılacak

Çeşme Turizm Fakültesi Konferans Salonunda 8 Haziran Perşembe günü saat 10.30’da açılışı yapılacak sempozyumda Çeşme Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Yeşim Tüzün Yüksel “Çeşme, Tarım, Turizm ve Gastronomi Modeli”, Macar Kültür Merkezi Gastrodiplomat Agnes Toth “Gastrodiplomasi”, TÜRSAB Gastronomi Turizmi İhtisas Başkanı Erdal Çeri “Gastronomi Turizmi Nasıl Yapılmalı?”,  Edutus Üniversitesinden Prof. Gabor Wırth “Macaristan'da Kale ve Saray Turizminin Gelişimi Üzerine Bir Çalışma”  konularında sunumlar gerçekleştirecek.

İki gün boyunca alanında uzman konuşmacıların hem yüz yüze hem çevrimiçi yapacağı sunumlarda  “Gastronomi Tarihi”, “Gastronomi Turizmi”, “Gastronomi ve Tarım”, “Gastronomi ve Kültürel Miras”, “Gastronomi Endüstrisinin Geleceği”, “Gastronomi Eğitiminde Yaklaşımlar”, “Slow Food ve Yerel Gıdalar”, “Turizm Rehberliği ve Gastronomi İlişkisi”, “Ekoturizm”, “Tarım Turizmi”, “Kültürel Miras ve Turizm”, “Turizm Yönetimi” konular konuşulacak. Sempozyum ile ilgili detaylı bilgiye Çeşme Turizm Fakültesi web sayfasından ulaşılabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve Mordoğan'a günübirlik gemi seferleri
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve...
Büyükşehir Meclisi'nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze ile kardeş kent olacak!
Büyükşehir Meclisi’nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze...