Dikili'de Sokak Hayvanları İçin Haybulans Hizmeti Başladı!

Dikili Belediyesi, sokak hayvanlarının acil durumlarda hızlı ve etkin bir şekilde yardım almasını sağlamak için hayvan ambulansı (HAYBULANS) hizmetini başlattı. 1 veteriner hekim ve 2 yardımcı personelden oluşan bir ekiple Dikili'nin tüm bölgelerinde 7/24 hizmet verilecek.

Dikili'de Sokak Hayvanları İçin Haybulans Hizmeti Başladı!
10 Haziran 2024 - 15:58

Dikili'de Haybulans ile Can Dostlar Güvende!

Dikili Belediyesi, sokak hayvanlarına acil müdahale imkanı sunmak için Haybulans adında bir hayvan ambulansı hizmeti başlattı. 1 veteriner hekim ve 2 yardımcı personelden oluşan Haybulans ekibi, Dikili'deki tüm sokak hayvanlarına 7/24 acil müdahale hizmeti verecek.

Dikili Belediye Başkanı Adil Kırgöz, yaptığı açıklamada, "Can dostlarımız yaşamımızın ayrılmaz bir parçası. Sokak hayvanları için önemli projeler üretmeye devam ediyoruz. Söz verdiğimiz gibi bir veteriner hekim ve bir veteriner asistan alarak hizmet ağımızı genişlettik. Haybulans'ımızla sokak hayvanlarına yerinde müdahale edebilecek ve onların yaşamlarını kurtarmaya çalışacağız. Dikili'de tüm can dostlarımız emin ellerde olmaya devam edecek" dedi.

Haybulans hizmeti, Dikilili vatandaşlar tarafından da büyük bir takdirle karşılandı. Vatandaşlar, belediyenin bu hizmetiyle sokak hayvanlarının daha iyi korunacağını ve acil durumlarda gerekli yardımı alabileceklerini ifade ettiler.

Dikili Belediyesi'nin Haybulans hizmeti, sokak hayvanlarının refahı için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu sayede Dikili'de sokak hayvanlarının yaşam kalitesinin artması ve daha sağlıklı bir şekilde yaşamaları hedefleniyor.

HAYBULANS Hizmeti Nasıl Çalışıyor?

Dikilili vatandaşlar, sokak hayvanlarının acil bir durumla karşılaştığını gördüklerinde 175 Alo Zabıta hattını arayarak HAYBULANS ekibine ulaşabiliyor. Ekip, ihbarı aldıktan sonra en kısa sürede olay yerine gelerek gerekli müdahaleyi yapıyor. 

Dikili'de Hayvan Hakları Bilinci Artıyor:

HAYBULANS hizmeti, Dikili'de sokak hayvanlarına yönelik duyarlılığı ve bilinç düzeyini de artırıyor. Vatandaşlar, bu hizmet sayesinde sokak hayvanlarının da tıbbi yardıma ihtiyaç duyabileceğini ve bu konuda kendilerine de görev düştüğünü fark ediyor.

Dikili Belediyesi'nin Hayvan Hakları Çalışmaları:

HAYBULANS hizmeti, Dikili Belediyesi'nin hayvan hakları alanındaki çalışmalarından sadece biri. Belediye ayrıca, sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılanması ve barınma ihtiyaçlarının karşılanması gibi konularda da çalışmalar yürüten Dikili Belediyesi'nin örnek teşkil eden bu örnek faaliyetleri, tüm belediyelere ilham kaynağı olması ve sokak hayvanlarının haklarının korunması için daha fazla çalışma yapılmasını adına büyük önem arz ediyor.  


YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve Yöresel Ürünlerimizi Tanıtalım
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve...
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça'ya Ücretsiz Gemi Turu
Engelleri Aşan Yolculuk: Yaz Boyunca Mordoğan ve Foça’ya...