Dikili'de "Arıtması olmayan mandıra tüm atıklarını denize boşaltıyor" iddiası

Dikili'nin Kıratlı Köyü sakinleri, köyün içerisinde bulunan Sancak Mandıra'nın arıtması olmadığını öne sürerek, denize boşalttılan atıkların çevreyi kirlettiği görüntüleri aktardı.

09 Mart 2024 - 19:15
Dikili'nin Kıratlı köyü sakinleri, köyün içinde faaliyet gösteren bir mandıranın arıtması olmadığını öne sürerek, denize boşalttılan atıkların çevreyi kirlettiği görüntüleri paylaştı.

Yetkililerden herhangi bir girişim olmadığını aktran Kıratlı köyünde çevre katliamı yaşandığını iddia eden köy sakinleri tedirgin ve bir çözüm bekliyor.

Durumun defalarca yetkililere bildirilmesine rağmen herhangi bir girişimin olmadığını bildiren köy sakinleri, "Mandıradan gelen akıntı o kadar kötü bir hal aldı ki sitede, evlerimizde oturamaz ve cam kapı açamaz duruma geldik. Sahilde süt ve inek peyniri kokusu hakim. Kıyı şeridinde tamamen süt köpüğünü andıran bir görüntü var. Yetkililerden gereken hassasiyetin gösterilmesini talep ediyoruz. Biz bu doğa katliamına sessiz kalmayacağız, gereken tedbirlerin alınmasını istiyoruz" şeklinde konuştular.

Dikili Belediyesi ise yaptığı açıklamada, konu ile ilgili Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne defalarca ihbar ve şikayette bulunulduğunu fakat buna rağmen yapılan tek şeyin ilgili müdürlüğün gelip denetleme işlemi yaptıktan sonra oradan ayrılması olduğunu belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
Uluslararası İletişim Günleri'nde "Dijital Eşitsizlik ve Veri Sömürgeciliği" konuşuldu
Uluslararası İletişim Günleri'nde “Dijital Eşitsizlik ve Veri...