Dikili'de "Arıtması olmayan mandıra tüm atıklarını denize boşaltıyor" iddiası
Dikili'nin Kıratlı Köyü sakinleri, köyün içerisinde bulunan Sancak Mandıra'nın arıtması olmadığını öne sürerek, denize boşalttılan atıkların çevreyi kirlettiği görüntüleri aktardı.
09 Mart 2024 - 19:15
Dikili'nin Kıratlı köyü sakinleri, köyün içinde faaliyet gösteren bir mandıranın arıtması olmadığını öne sürerek, denize boşalttılan atıkların çevreyi kirlettiği görüntüleri paylaştı.
Yetkililerden herhangi bir girişim olmadığını aktran Kıratlı köyünde çevre katliamı yaşandığını iddia eden köy sakinleri tedirgin ve bir çözüm bekliyor.
Durumun defalarca yetkililere bildirilmesine rağmen herhangi bir girişimin olmadığını bildiren köy sakinleri, "Mandıradan gelen akıntı o kadar kötü bir hal aldı ki sitede, evlerimizde oturamaz ve cam kapı açamaz duruma geldik. Sahilde süt ve inek peyniri kokusu hakim. Kıyı şeridinde tamamen süt köpüğünü andıran bir görüntü var. Yetkililerden gereken hassasiyetin gösterilmesini talep ediyoruz. Biz bu doğa katliamına sessiz kalmayacağız, gereken tedbirlerin alınmasını istiyoruz" şeklinde konuştular.
Dikili Belediyesi ise yaptığı açıklamada, konu ile ilgili Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne defalarca ihbar ve şikayette bulunulduğunu fakat buna rağmen yapılan tek şeyin ilgili müdürlüğün gelip denetleme işlemi yaptıktan sonra oradan ayrılması olduğunu belirtti.
Yetkililerden herhangi bir girişim olmadığını aktran Kıratlı köyünde çevre katliamı yaşandığını iddia eden köy sakinleri tedirgin ve bir çözüm bekliyor.
Durumun defalarca yetkililere bildirilmesine rağmen herhangi bir girişimin olmadığını bildiren köy sakinleri, "Mandıradan gelen akıntı o kadar kötü bir hal aldı ki sitede, evlerimizde oturamaz ve cam kapı açamaz duruma geldik. Sahilde süt ve inek peyniri kokusu hakim. Kıyı şeridinde tamamen süt köpüğünü andıran bir görüntü var. Yetkililerden gereken hassasiyetin gösterilmesini talep ediyoruz. Biz bu doğa katliamına sessiz kalmayacağız, gereken tedbirlerin alınmasını istiyoruz" şeklinde konuştular.
Dikili Belediyesi ise yaptığı açıklamada, konu ile ilgili Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne defalarca ihbar ve şikayette bulunulduğunu fakat buna rağmen yapılan tek şeyin ilgili müdürlüğün gelip denetleme işlemi yaptıktan sonra oradan ayrılması olduğunu belirtti.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR