Devlet Bahçeli: "Cumhur ittifakı Türkiye'nin güvenlik zırhı"

Milliyetçi Hareket Partisi, yaklaşan yerel seçimler öncesinde Genel Başkan Devlet Bahçeli başkanlığında genel merkez yönetimi, belediye başkanları ve teşkilatlarının katılımıyla Antalya’nın Serik ilçesinde toplantı düzenledi. Toplantıya Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de, İl Başkanı Erkan Öztürk ve Salihli, Turgutlu, Kula, Selendi, Alaşehir ve Sarıgöl belediye başkanlarıyla birlikte katıldı.

Devlet Bahçeli: "Cumhur ittifakı Türkiye'nin güvenlik zırhı"
24 Kasım 2018 - 23:07

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP İl Başkanı Erkan Öztürk, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Selendi Belediye Başkanı Yasin Dumlupınar, Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda ile birlikte MHP’nin Antalya'nın Serik ilçesi Belek turizm merkezinde düzenlenen İl Başkanları ve Belediye Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Cuma akşamı Manisa heyetiyle birlikte toplantının yapılacağı otele varan Başkan Ergün, parti teşkilatlarıyla birlikte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi karşıladı. Karşılamanın ardından düzenlenen yemek ve ardından çay molasında Genel Başkan Bahçeli ile bir araya gelen Başkan Ergün, Manisa’daki çalışmalar hakkında Bahçeli’yi bilgilendirdi.

Başkan Ergün’den Davetlilere Mesir Macunu

Toplantının yapıldığı 24 Kasım Cumartesi günü Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 81 il başkanı ve 129 belediye başkanına Manisa’yı tanıttı. Davetlilere mesir macunu ikram eden Başkan Ergün’ün ikramına, genel merkez yöneticileri, il başkanları ve belediye başkanları sıcak ilgi gösterdi.

Genel Başkan Bahçeli Partililere Hitap Etti

Toplantının açılışında 81 il başkanı ve 130 belediye başkanına hitap eden MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin gücüne güç katarak yürüdüğünü, günden güne büyüdüğünü ve millete hizmet aşkıyla yükselmeye devam ettiğini söyledi. Hiçbir zafere kolay yollardan varılamayacağını vurgulayan Bahçeli, “Muzaffer bir ruhun ortaya çıkması da tesadüfi olamaz. Her zafer bedel ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, mücadele ve fedakarlık bekler. Kutlu bir mücadele esnasında, nefesi kesilenler, nefsine esir düşenler, dünyevi menfaatlere yenilenler çıkmıştır, bundan sonra da çıkmaları muhtemeldir. İnsanoğlu çiğ süt emmiştir, yanılması, yozlaşma akıntısına kapılıp yanlış istikametlere sürüklenmesi beklenmelidir. Geçmişin kuytu köşelerine şuurumuzun merceğiyle baktığımızda buna dair hazin ve hüzünle perçinlenmiş pek çok ibretlik misal verilebilecektir. Hesap yapanlarla hasbi davrananları, davanın omuzuna basanlarla davayı omuzlayanları tarif ve tefrik etmek zorunludur, mümkündür, elbette tecrübeyle sabittir. ‘Ben’ diyen, bencilliğe gömülen, dünyanın kendi çevresinde döndüğü zehabına aldanan, ben merkezli ve çıkar odaklı tutuma savrulan nice insan bu dünyadan gelip geçmiştir” diye konuştu.

“Cumhur ittifakı Türkiye'nin güvenlik zırhı”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin mimarının Cumhur İttifakı olduğunu kaydeden Bahçeli, yeni sistemin yaşaması için bu ittifakın kazasız belasız yoluna devam etmesinin milli beka açısından mecburi olduğunu ifade etti. “Cumhur İttifakı Türkiye'nin güvenlik zırhıdır” diyen Bahçeli, “Cumhur İttifakı milli birlik ve dayanışma şuurudur. Cumhur İttifakı Türkiye'nin ta kendisi, Türk milletinin ruh köküdür. 15 Temmuz sonrası Yenikapı ruhuyla temeli atılan, 16 Nisan halk oylamasıyla çatısı örülen, 24 Haziran Seçimleriyle genişlik ve derinlik kazanan Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti'nin sistemsel açmaz ve ihtiyaçlarını telafi ederek muhasım odaklara set çekmiş, sur örmüştür. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, 95 yıllık Cumhuriyetimizi gelecek asırlara kuruluş esaslarına bağlı kalarak taşıma, daha da güçlendirme ve geliştirme amacına kilitlenmiştir. Yeni hükümet sisteminden geriye dönüş yoktur. Türkiye bütün meselelerini, bütün talep ve eksikliklerini yeni sistemin sunduğu imkanlar kapsamında çözüme kavuşturacaktır. Cumhur İttifakı bunu teminle hem tarihe hem de geleceğe karşı mesuldür. Ülke yönetiminin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne uygun teşkiliyle planlanan uyum süreci istikrarlı şekilde devam etmektedir” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu