Büyükşehir sporla buluşturmaya devam ediyor
Denizli'de 7'den 70'e herkesin spor yapabilmesi için 22 ayrı branşta ücretsiz spor kursu veren Denizli Büyükşehir Belediyesi kenti sporla buluşturmaya devam ediyor.
![Büyükşehir sporla buluşturmaya devam ediyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/06/buyuksehir-sporla-bulusturmaya-devam-ediyor.jpg)
13 Haziran 2022 - 14:46
2022’de 22 ayrı branşta 21.363 kursiyer
“Denizli'de spor yapmayan kimse kalmayacak” sloganı ile çalışmalarını sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, sağlıklı yaşam için hayata geçirdiği ücretsiz spor kurslarında yılın ilk 5 ayında 21 bin 363 kursiyeri ağırladı.Denizli'de 7'den 70'e herkesin spor yapabilmesi için 22 ayrı branşta ücretsiz spor kursu veren Denizli Büyükşehir Belediyesi kenti sporla buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesinin yoğun ilgi gören spor kurslarına 2022 yılının ilk 5 ayında 21 bin 363 kursiyer katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesinin spor tesislerinde 22 farklı branşta ücretsiz spor kursu verilirken isteyen herkese atletizm, bale, basketbol, buz pateni, capoeira, cimnastik, güreş, judo, karate, kayak, masa tenisi, okçuluk, pilates, satranç, step aerobik, tekvando, tenis, voleybol, yoga, yüzme, zumba ve zumba kids eğitimleri sunuluyor. Bu kapsamda Denizlililere 2022 yılının ilk beş ayında verilen 22 ayrı branşa 21 bin 363 kursiyer katıldı. Denizlililerin yoğun ilgisinin devam ettiği kurslarda özellikle çocuk, kadın ve gençlerin hem spor yapıp hem de eğlenceli vakit geçirdikleri görülüyor.
“Denizli'de spor yapmayan kimse kalmayacak”
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Denizli'de spor yapmayan kimse kalmayacak” anlayışı ile çalıştıklarını belirterek, kentte yaşayan herkesin en az bir spor dalı ile tanışmasını arzu ettiklerini söyledi. Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşların sağlıklı bir yaşam için sporu tercih etmeleri gerektiğine inandıklarını ve bu anlayış ile gayret ettiklerini ifade eden Başkan Zolan, "Spor mutluluk, sağlık ve huzur demektir. Ben her vatandaşımızın en az bir dalda spor yapmasını tavsiye ediyorum. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşlarımızın istediği dalda spor yapabilmesi için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Spor kurslarımızdan yetişen başarılı sporcularımızı görmek de bizleri oldukça mutlu ediyor. Tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum" dedi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai