Büyükşehir'in 'Çalışkan Arılara Merhaba' projesi devam ediyor
İlköğretim düzeyindeki öğrencilere arıların dünyasını tanıtmak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Çalışkan Arılara Merhaba' projesi kapsamında gerçekleştirilen arı dünyası farkındalık eğitimleri sürüyor.
![Büyükşehir'in 'Çalışkan Arılara Merhaba' projesi devam ediyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/12/buyuksehir-in-caliskan-arilara-merhaba-projesi-devam-ediyor.jpg)
02 Aralık 2022 - 14:18
Büyükşehir Arıların Dünyasını Yakından Tanıtıyor
Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı'nın ilköğretim öğrencilerine yönelik olarak düzenlediği 'Çalışkan Arılara Merhaba' projesi kapsamında Salihli Ova Küme Evleri İlkokulu anasınıfı öğrencilerine arı dünyası farkındalık eğitimi verildi. Gözlem kovanı ile arıları yakından görebilen öğrenciler, bal tadımı da yaptı.İlköğretim düzeyindeki öğrencilere arıların dünyasını tanıtmak amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen 'Çalışkan Arılara Merhaba' projesi kapsamında gerçekleştirilen arı dünyası farkındalık eğitimleri sürüyor. Proje kapsamında Salihli Ova Küme Evleri İlkokulu anasınıfı öğrencilerine eğitim gerçekleştirildi. Arıların dünyası, bitkilerin tozlaşması ve biyolojik çeşitliliğe katkısı üzerindeki öneminin anlatıldığı eğitimi Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı Yılmaz Usta, Şube Müdürü Şadan Aslay, Salihli Muhtarlık İşleri Müdürü Mustafa Gün, Okul Müdürü Şener Durak da takip etti. Eğitimde Proje eğitmeni Hüseyin Balkaya, öğrencilere arıları yakından görebilecekleri gözlem kovanı ile arıların dünyasını anlatırken, çocuklara tek tek bal tadımı yaptırıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, eğitim sonunda her öğrenciye ‘Arkadaşım Arıcı’ kitabı ve yapboz armağan etti. Ayrıca Okul Müdürü Şener Durak’a da Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün adına, projeye desteklerinden dolayı teşekkür belgesi takdim edildi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai