Büyükşehir ekipleri teyakkuzda: Kardan kapanan yollar açılıyor!
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği, Akseki, Gündoğmuş, İbradı, Korkuteli, Elmalı ile Alanya, Gazipaşa ve Kumluca’nın yüksek kesimlerinde karla mücadele çalışması yapıyor.
![Büyükşehir ekipleri teyakkuzda: Kardan kapanan yollar açılıyor!](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/02/buyuksehir-ekipleri-teyakkuzda-kardan-kapanan-yollar-aciliyor.jpeg)
17 Şubat 2021 - 17:39
Antalya Büyükşehir Belediyesi, kar yağışının hayatı olumsuz etkilediği, Akseki, Gündoğmuş, İbradı, Korkuteli, Elmalı ile Alanya, Gazipaşa ve Kumluca’nın yüksek kesimlerinde karla mücadele çalışması yapıyor. Kar yağışı nedeniyle ulaşımın kısıtlandığı yollar açılırken, buzlanma ihtimaline karşı kar küreme ve tuzlama çalışması yapılıyor.
![](https://www.mahalligundem.com/images/yazarlar/mahalli%20g%C3%BCndem%205/mahalli%20g%C3%BCndem6/mahalli%20g%C3%BCndem7/vapur/mahalli%20g%C3%BCndem%2099/mahalli%20g%C3%BCndem98/mahalli%20g%C3%BCndem%2097/mahalli%20g%C3%BCndem%2086/mahalli%20g%C3%BCndem%2085/mahalli%20g%C3%BCndem%2084/mahalli%20g%C3%BCndem%2083/karaca/karaca2/mahalli%20g%C3%BCndem%2082/mahalli%20g%C3%BCndem%2081/mahalli%20g%C3%BCndem%2080/mahalli%20g%C3%BCndem%2080/mahalli%20g%C3%BCndem%2079/78/66/999/998/997/996/888/887/886/885/eee/mahalli%20g%C3%BCndem%2012/mahalli%20g%C3%BCndem%2013/mahalli%20g%C3%BCndem14/Mahalli%2016/Mahalli%2017/Mahalli%2018/Mahalli%2017/Mahalli%2019/Mahalli%2020/Akseki%20karla%20m%C3%BCcadele%20(5).jpeg)
Yurt genelinde etkili olan soğuk havanın Antalya’nın iç kesimlerinde kar yağışına neden olması üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, çalışma başlattı. Kar yağışının etkili olduğu Akseki’de ulaşımda aksama yaşanmaması ve olası kazaların önüne geçmek adına grup yollarında kar temizlik çalışması gerçekleştirildi. Buzlanmaya karşı tuzlama yapıldı.
EKİPLER GÖREV BAŞINDA
Akseki’de Karakışla, Ceceler, Günyaka, Susuzşahap, Değirmenlik, Süleymaniye, Bademli Mahalleleri ile Cevizli, Salihler, Kuyucak, Gümüşdamla, Çınardibi Mahallelerinin kar biriken grup yolları iş makineleriyle temizlendi. Büyükşehir ekipleri ulaşımda aksama yaşanmaması ve yolların açık kalması için küreme ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
İLÇELERDE YOĞUN ÇALIŞMA
Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, aynı zamanda Elmalı Küçüksöle, Büyüksöle, Geçmen, Elmalı Ovacık, Korkuteli ilçesi Beğiş, Avdan, Manay, Osmankalfalar, Taşkesiği, Varsak Yaylası ile Kumluca ilçesi Kuzca Büyükalan grup yollarında da çalışma yapıyor.
Gazipaşa Doğanca, Gökçesaray, Esenpınar, Çimenbağ, Yenigüney grup yollarında karla mücadele devam ediyor. Alanya Taşatan, Gündoğmuş ve İbradı’da da kar yağışından kapanan grup yollarında greyderle yol açma çalışması yapan ekipler, ulaşımı rahatlatıyor.
![](https://www.mahalligundem.com/images/yazarlar/mahalli%20g%C3%BCndem%205/mahalli%20g%C3%BCndem6/mahalli%20g%C3%BCndem7/vapur/mahalli%20g%C3%BCndem%2099/mahalli%20g%C3%BCndem98/mahalli%20g%C3%BCndem%2097/mahalli%20g%C3%BCndem%2086/mahalli%20g%C3%BCndem%2085/mahalli%20g%C3%BCndem%2084/mahalli%20g%C3%BCndem%2083/karaca/karaca2/mahalli%20g%C3%BCndem%2082/mahalli%20g%C3%BCndem%2081/mahalli%20g%C3%BCndem%2080/mahalli%20g%C3%BCndem%2080/mahalli%20g%C3%BCndem%2079/78/66/999/998/997/996/888/887/886/885/eee/mahalli%20g%C3%BCndem%2012/mahalli%20g%C3%BCndem%2013/mahalli%20g%C3%BCndem14/Mahalli%2016/Mahalli%2017/Mahalli%2018/Mahalli%2017/Mahalli%2019/Mahalli%2020/Akseki%20karla%20m%C3%BCcadele%20(5).jpeg)
Yurt genelinde etkili olan soğuk havanın Antalya’nın iç kesimlerinde kar yağışına neden olması üzerine Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, çalışma başlattı. Kar yağışının etkili olduğu Akseki’de ulaşımda aksama yaşanmaması ve olası kazaların önüne geçmek adına grup yollarında kar temizlik çalışması gerçekleştirildi. Buzlanmaya karşı tuzlama yapıldı.
EKİPLER GÖREV BAŞINDA
Akseki’de Karakışla, Ceceler, Günyaka, Susuzşahap, Değirmenlik, Süleymaniye, Bademli Mahalleleri ile Cevizli, Salihler, Kuyucak, Gümüşdamla, Çınardibi Mahallelerinin kar biriken grup yolları iş makineleriyle temizlendi. Büyükşehir ekipleri ulaşımda aksama yaşanmaması ve yolların açık kalması için küreme ve temizlik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
İLÇELERDE YOĞUN ÇALIŞMA
Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, aynı zamanda Elmalı Küçüksöle, Büyüksöle, Geçmen, Elmalı Ovacık, Korkuteli ilçesi Beğiş, Avdan, Manay, Osmankalfalar, Taşkesiği, Varsak Yaylası ile Kumluca ilçesi Kuzca Büyükalan grup yollarında da çalışma yapıyor.
Gazipaşa Doğanca, Gökçesaray, Esenpınar, Çimenbağ, Yenigüney grup yollarında karla mücadele devam ediyor. Alanya Taşatan, Gündoğmuş ve İbradı’da da kar yağışından kapanan grup yollarında greyderle yol açma çalışması yapan ekipler, ulaşımı rahatlatıyor.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai