Bursa'da yaz spor okulları başladı
Bursa Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Yaz Spor Okulları başladı.
![Bursa'da yaz spor okulları başladı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/06/bursa-da-yaz-spor-okullari-basladi.jpg)
BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü işbirliğiyle düzenlenen Yaz Spor Okulları başladı. 4-16 yaş aralığındaki çocukların yer aldığı Spor Okulları 3 ve 4 haftalık 3’er dönem halinde 11 branşta gerçekleştiriliyor.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla Bursa, sporda da marka kent olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları da katıldıkları organizasyonlarda şehrin yüzünü güldürmeye devam ediyor. Altyapı yatırımlarıyla sporu tabana yayma hamlesi yoğun şekilde sürerken, Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü işbirliğiyle, çocuklarda spor bilincinin geliştirilmesi ve yaz tatillerinin daha keyifli hale getirilmesi amacıyla her yıl düzenlenen Spor Okulları start aldı.
İlk dönem 28 Haziran 2021 Pazartesi günü başlayan Spor Okulları 3 Eylül 2021 tarihinde son bulacak. 4-16 yaş aralığındaki çocukların yer aldığı, 3 ve 4 haftalık 3’er dönem halinde hafta içi ve hafta sonu yapılacak Spor Okulları, toplam 11 branşta (yüzme, okçuluk, boks, tenis, voleybol, basketbol, taekwondo, cimnastik, satranç, masa tenisi ve karate) Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin modern, erişilebilir ve hizmet kalitesi yüksek tesislerinde düzenleniyor. Spor Okulları’nın ilk dönemine bin 400 öğrenci kayıt yaptırırken, kayıtların devam ettiği diğer dönemlere de yoğun ilgi bulunuyor. Yaz döneminde çocukların hem spor yapıp hem de keyifli zaman geçirmelerine imkan sağlayan Spor Okulları ile çocukların sporu, hayatlarının bir parçası haline getirmeleri ve yaşamları boyunca iyi bir sporcu ve vatandaş kimliğini benimsemeleri hedefleniyor.
Spor Okulu’nda hafta içi eğitimleri 3’er haftalık periyotlar halinde 1. dönem 28 Haziran-16 Temmuz, 2. dönem 26 Temmuz-13 Ağustos, 3. dönem 16 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Hafta sonu çalışmaları ise 1. dönem 10-25 Temmuz, 2. dönem ise 7-22 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Spor Okulu’nda 3’er haftalık periyotlar halinde verilecek yüzme eğitimlerinde ise hafta içi çalışmaları 1. dönem 29 Haziran-16 Temmuz, 2. dönem 27 Temmuz-13 Ağustos, 3. dönem 17 Ağustos-3 Eylül tarihleri arasında, hafta sonu eğitimleri de 1. dönem 10 Temmuz-1 Ağustos, 2. dönem 7-29 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Kayıtların sürdüğü Spor Okulları ile ilgili detaylı bilgi www.bursa.bel.tr, www.bursabbspor.com ve www.bbbgenclikkulubu.com adreslerinden alınabilecek.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai