Bursa Büyükşehir'den kandil simidi ve çorba ikramı
BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Regaip Kandili ve soğuk hava sebebiyle vatandaşlara kandil simidi ile çorba ikram edildi. Başkan Alinur Aktaş, Heykel UNESCO Meydanı’ndaki organizasyona katılarak, Bursalıların kandilini tebrik etti.
![Bursa Büyükşehir'den kandil simidi ve çorba ikramı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/02/bursa-buyuksehir-den-kandil-simidi-ve-corba-ikrami.jpg)
BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Regaip Kandili ve soğuk hava sebebiyle vatandaşlara kandil simidi ile çorba ikram edildi. Başkan Alinur Aktaş, Heykel UNESCO Meydanı’ndaki organizasyona katılarak, Bursalıların kandilini tebrik etti.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, mübarek 3 ayların girmesi ve ilk gece olan Regaip Kandili nedeniyle vatandaşlara ikramda bulundu. Heykel UNESCO Meydanı, 15 Temmuz Şehitler Meydanı ve Kent Meydanı’nda kurulan stantlara uğrayan Bursalılara, kandil simidi ve çorba dağıtıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, UNESCO Meydanı’ndaki etkinliğe katılarak, hemşerilerinin kandilini kutladı. Ulucami ve Orhan Camii’nde akşam namazını kılan oruçlu vatandaşlar da Büyükşehir Belediyesi’nin bu hizmetinden yararlandı.
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 3 ayların başlangıcında ilk mübarek geceyi idrak ettiklerini belirterek, Regaip Kandili’nin Bursa, Türkiye ve İslam Alemi için hayırlar getirmesini diledi. Soğuk havayı göz önüne alarak vatandaşlara çorba dağıttıklarını, bu geceye özel kandil simidi ikramında bulunduklarını hatırlatan Başkan Aktaş, “Bursa’da yaya trafiği yoğun 3 meydana kurduğumuz çadırlarda hemşerilerimizin gönlünü ve içini ısıtıyoruz. İnsanların memnun olduğunu görüp, mutlu oluyoruz. İnşallah uygulamalarımız 3 aylar boyunca ve havalar ısınıncaya kadar devam edecek” dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai