Buca'da "Ormanlarımızı Temizliyoruz" etkinliği
İzmir’in akciğerleri konumundaki Buca’da orman seferberliği başladı. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, vatandaşlarla beraber ormanlık alanda çöp temizliği yaptı.
![Buca'da "Ormanlarımızı Temizliyoruz" etkinliği](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/08/buca-da-ormanlarimizi-temizliyoruz-etkinligi.jpg)
21 Ağustos 2021 - 14:40
Buca’da orman seferberliği
![](https://www.mahalligundem.com/images/yazarlar/mahalli%20g%C3%BCndem%205/mahalli%20g%C3%BCndem6/mahalli%20g%C3%BCndem7/vapur/mahalli%20g%C3%BCndem%2099/mahalli%20g%C3%BCndem98/mahalli%20g%C3%BCndem%2097/mahalli%20g%C3%BCndem%2096/Mahalli%20101/Mahalli%20102/Mahalli%20103/Mahalli%20104/Mahalli%20105/Mahalli%20105/Mahalli%20106/Mahalli%20107/Mahalli%20109/111/112/114/115/116/117/119/122/123/124/125/126/127/karaca3/130/131/132/150/151/152/153/154/155/156/157/158/159/160/161/162/163/164/165/166/167/168/169/170/171/172/173/175/176/177/300/301/302/303/304/305/306/307/308/309/310/311/312/313/314/315/316/317/318/319/320/321/322/323/324/325/326/327/328/329/330/331/312/313/314/315/316/317/318/319/320/321/322/323/324/325/326/327/328/Buca%E2%80%99da%20orman%20seferberli%C4%9Fi.jpg)
Ülkemizin dört bir yanını saran orman yangınlarının acı bilançosu yüreklerimizi yakarken, İzmir’in akciğerleri konumundaki Buca’da orman seferberliği başladı. Sıcak ve rüzgârlı havanın hâkim olduğu bugünlerde yangın riskine karşı farkındalık çalışmalarını sürdüren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, vatandaşlarla beraber ormanlık alanda çöp temizliği yaptı.
“bu kadarı da olmaz”
Buca Belediyesi’nin Çevre Koruma ve Kontrol, Temizlik İşleri, ve Zabıta Müdürlükleri öncülüğünde, Bucalılar Sosyal Dayanışma üyeleri ve çevre gönüllüleriyle beraber “Ormanlarımızı Temizliyoruz” etkinliği düzenlendi. Kentin oksijen kaynağı olan Kaynaklar bölgesindeki Yıldızlar Mahallesi girişinde başlayan etkinlikte, ormanlık alana bırakılan çöp ve atıklar “bu kadarı da olmaz” dedirtti.Geleceğimizin kül olmaması için...
Mobilyadan şişeye birçok atık ve çöpün duyarsızca çevreye bırakıldığını gören Başkan Erhan Kılıç, kolları sıvadı, tüm atık ve çöpleri tek tek çöp ve atık ayrıştırma kamyonlarına taşıdı. Vatandaşları çevreye karşı duyarlı olmaya çağıran Buca Belediye Başkanı Kılıç, “Çevreye karşı duyarlı olmak ve çevreyi korumak hepimizin görevi. Geleceğimizin kül olmaması için daha dikkatli olmalıyız. Tüm hemşehrilerimden bu konuya hassasiyet göstermelerini bekliyorum” dedi. Kılıç, orman yangınları ve çevre temizliği konusundaki farkındalık çalışmalarını sürdüreceklerini sözlerine ekledi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai