Buca Belediyesinden yağmur seferberliği

İzmir’i vuran son yılların en büyük sel felaketi nedeniyle belediyenin tüm birimlerini geceden beri teyakkuza geçiren Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç,  A takımıyla birlikte çizmeyi, yağmurluğu giyerek sahada çalışmaları bizzat yönetti.

Buca Belediyesinden yağmur seferberliği
02 Şubat 2021 - 18:51
İzmir’i vuran son yılların en büyük sel felaketi nedeniyle belediyenin tüm birimlerini geceden beri teyakkuza geçiren Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç,  A takımıyla birlikte çizmeyi, yağmurluğu giyerek sahada çalışmaları bizzat yönetti.Yaşanan su baskınlarına karşı durum tespiti yapan Başkan Kılıç, ekiplerin çalışmasına da eşlik etti. Buca genelinde aralıksız süren yağış karşında tüm önlemlerin alınarak her şeyin kontrol altında olduğunu ifade eden Kılıç, “Yaşam kalitesini normale döndürene kadar tüm ekiplerimizle alandayız, sahadayız” dedi. 

Son yılların en büyük sel felaketini yaşayan İzmir’de geceden beri aralıksız süren sağanak yağışa karşı Buca Belediyesi, kent genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürerek hayatın normal seyrinde devam etmesi için seferber oldu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamanın ardından Buca Belediyesi’nin tüm birimlerini teyakkuza geçiren Buca Belediye Başkanı Av. Erhan Kılıç, olası bir afet durumuna karşı kent genelinde tedbirleri aldırdı. 

Metrekareye düşen rekor sağanak yağışla birlikte Buca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İZSU ve İtfaiye ekipleriyle koordineli bir şekilde kesintisiz çalışmalara başladı. Tıkanan mazgal ve kanalizasyonları açarak su tahliyesini sağlayan ekipler, su baskınlarının olduğu alanlarda su boşaltma işlemi gerçekleştirdi. 

BAŞKAN KILIÇ SAHADA BİZZAT ÇALIŞTI 
Ekipler, bir yandan çalışmalara aralıksız devam ederken Başkan Kılıç da Buca Belediyesi Başkan Yardımcıları Barış Özreçber, Eşref Çakır, Murat Gürkan Atbaşı ve birim müdürleriyle birlikte sahaya indi. Başkan Kılıç, alanda geniş çaplı olmayan su baskını yaşayan yerleri ziyaret ederek yaraların en hızlı şekilde sarılması için durum tespiti yaptı. Durum tespitinin ardından yoğun sağanak yağışa rağmen alanda çalışmalara destek veren Kılıç, tıkanan yerlerin açılması için bizzat çalışma gerçekleştirdi. Kılıç, A takımıyla birlikte çizmeyi, yağmurluğu giyerek tıkanan mazgallara müdahale etti, bozulan noktaların onarılması için çalıştı.  

HEMŞEHRİLERİMİZİN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ İÇİN SAHADAYIZ 
Çalışmalar hakkında konuşan Kılıç, “Küresel iklim değişikleri sonrası coğrafyamızı etkileyen son dönemlerin en büyük sel felaketiyle karşı karşıyayız. Ekiplerimizle birlikte geceden beri ilçemizde tüm önlemleri almak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bizler dahil tüm birimlerimiz, hemşehrilerimizin can ve mal güvenliği için sahada görevdeyiz. Emeğini, alın terini çalışmalara yansıtan personelimizin özverisiyle şu ana kadar Bucamızda her şey kontrol altında. Öncelikle ilçemizde herhangi bir can kaybı bulunmuyor. Yaptığımız gözlemlerde geniş çaplı olmayan su baskınları dışında yaşanan önemli bir sorunumuzun olmadığını gördük. Açılan yaraların sarılması için de hızla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kentimiz için koruyucu ve önleyici tedbirleri alarak, yaşam kalitesini normale döndürene kadar tüm ekiplerimizle alandayız, sahadayız. Tüm hemşehrilerimizden bir kez daha mecbur olmadıkça dışarı çıkmamalarını rica ediyor, tüm İzmirimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Önemli Kararlar Alındı
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Önemli Kararlar Alındı
'Arıcılık mesleği hileli ballar yüzünden yaşlanıyor!'
'Arıcılık mesleği hileli ballar yüzünden yaşlanıyor!'