Blogger Buket Güler, MAG'ın sorularını yanıtladı

Sosyal medyanın sevilen simalarından Buket Güler, kendisi ile ilgili merak edilenleri MAG okurları için anlattı: “Sosyal medyada aktif olmak ve sürekli yeni şeyler üretmek çok fazla düşünmemi engelliyor”

Blogger Buket Güler, MAG'ın sorularını yanıtladı
17 Eylül 2020 - 12:58

Sosyal medyada 125 bin takipçisi bulunan Buket Güler, MAG okurları için verdiği röportajda gelecek planlarını anlattı. Sosyal medyayı aktif olarak kullanan Güler, paylaşımları ile takipçileri tarafından beğeni yağmuruna tutuluyor. Sosyal medyada aktif olmanın ve sürekli fikirler üretmeninin kendisini negative düşüncelerden uzaklaştırdığını belirten başarılı isim film ve kitap önerilerileri ile de takipçilerine sesleniyor. Sürekli geleceği düşünüp negatif duygular geliştirmek yerine anlık işlerine odaklandığını belirten Güler, pandemi sonrası en çok sevdiklerine sarılmayı özlediğini dile getiriyor.

Bu yaz nasıl geçti? Tatilinizi nerede yaptınız?
Bu yaz beklediğimden çok güzel geçti. Arkadaşlarımla yurt içinde bol bol seyahat ettim. Çeşme, Bodrum ve daha önce görmediğim Akyaka’ya gitme şansım oldu.
 
Eylül için planınız var mı?
Eylül için COVID-19 durumuna bağlı olarak yine yurt içi seyahatler planlıyorum. Bence yazlık yerlerin en güzel zamanı Eylül.
 
Belirsizlikle baş ederken neler yapıyorsunuz?
Sosyal medyada aktif olmak ve sürekli yeni şeyler üretmek çok fazla düşünmemi engelliyor. Onun dışında eskiye göre daha fazla okuyorum, sık ve uzun yürüyüşler yapıyorum. Sürekli geleceği düşünüp negatif duygular geliştirmek yerine anlık işlerime odaklanıyorum.
 
Formunuzu nasıl koruyorsunuz?
Düzenli yürüyüşler ve evde spor yapıyorum. Fırsat buldukça da tenis oynuyorum.
 
Film-kitap-müzik keşifleriniz, önerileriniz neler olur?
Müzik, hayatımın bir parçası. Sabah kalktığım andan itibaren evde müzik hep açık olur. House, electronic, jazz, Türkçe... Aklınıza gelebilecek çoğu müzik türünü dinliyorum. Tale of Us’ın mixleri favorim. Film çok fazla var. Ama daha yeni izlediğim “The Two Popes” filmini sevdim mesela, öneririm. Kitap olarak bu aralar romandan çok felsefe kitaplarına sardım. Marcus Aurelius “2000 yıllık Mutlu Yaşama Rehberi”ni öneririm. Onun dışında her zaman başucumda “4 Anlaşma” olur.
 
Pandemi sonrası hayalleriniz...
Pandemi sonrası en büyük hayalim rahatça sevdiklerime sarılabilmek öncelikle. Sonrasında yurt dışı seyahatlerim gelir. Gitmeyi özlediğim bir çok yer var. 

Oyuncu ve model Aslıhan Karalar’ın kapak yıldızı olduğu MAG Eylül, dopdolu içeriği ve yazarları ile www.magdergi.com.tr , Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, Issue, Türk Telekom’da online olarak okurlarıyla buluşuyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi emeklilere su faturası, kira ve market desteği
Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi emeklilere su faturası, kira ve...
TMO'nun Açıkladığı Hububat Fiyatlarına DEVA Partisi'nden Tepki: Çiftçi Yoksulluğa İtiliyor!
TMO'nun Açıkladığı Hububat Fiyatlarına DEVA Partisi'nden Tepki:...