Bergama'da ihtiyaç sahiplerinin sofrası şenleniyor
İZMİR-BERGAMA // Sosyal Belediyecilik anlayışı ile Ramazan Ayı’nda haftanın 7 günü kesintisiz yemek çıkarıldığını söyleyen Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, aşevinde ocak başına geçerek pişirilen yemeklerin sefer taslarına konulmasına yardım etti.
![Bergama'da ihtiyaç sahiplerinin sofrası şenleniyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/03/bergama-da-ihtiyac-sahiplerinin-sofrasi-senleniyor.jpeg)
29 Mart 2023 - 21:54
Bergama Belediyesi Aşevi’nden her gün 800 kişiye sıcak yemek
Bu yıl iftar sofraları Aşevinden giden yemekler ile evlerde kuruluyor, Bergama’da ihtiyaç sahiplerinin sofrası şenleniyor. Bergama Belediyesi Aşevi, günde 800 kişiye sıcak yemek ulaştırmaya devam ediyor. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile Ramazan Ayı’nda haftanın 7 günü kesintisiz yemek çıkarıldığını söyleyen Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, aşevinde ocak başına geçerek pişirilen yemeklerin sefer taslarına konulmasına yardım etti.Geçtiğimiz yıl Aralık ayında 5 yıldızlı otel mutfağı konforuna kavuşturulan ve eski aşevindeki olumsuz şartlardan kurtulan Bergama Belediyesi yeni Aşevi açılışı ardından daha hijyenik koşullarda hizmet vermeye başladı.
Eski Tekstil Fabrikası içerisinde hizmet vermeye başlayan yeni Aşevinde her gün 800 kişiye 2 öğün ihtiyacını karşılayacak şekilde 1.600 öğün sıcak yemek çıkarıldığını söyleyen Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Aşevimizin hijyenik mutfağında hazırlanan sıcak yemek menülerimiz sefer taslarına konularak gelir durumu düşük, engelli, yaşlı, yalnız yaşayan ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin evine kadar belediyemiz ekipleri ile her gün teslim ediliyor” dedi.
Her gün ihtiyaç sahibi vatandaşların evine kadar sıcak yemek götürülmesinin manevi hazzının kelimelerle anlatılamayacak kadar büyük olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Hakan Koştu, “Belediyemiz imkanları, İlçe Kaymakamlığımız Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile duyarlı vatandaşlarımızın yardımları aşevimizde sıcak yemeğe dönüşüyor. Kardeşliğin ve dayanışmanın arttığı mübarek Ramazan Ayı’nda da ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin iftar sofralarının kurulması, günlük sıcak yemek ihtiyaçlarının karşılanmasına bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada aralıksız devam edeceğiz” dedi.
İZMİR BASIN GRUBU
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR