Bayraklı'da Gıda İşletmelerine Sıkı Denetim: Hijyen Kurallarına Uymayanlar Uyarıldı!
Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde gıda üretimi ve satışı yapan işletmeleri denetleyerek halk sağlığını korumayı hedefliyor. Hijyen kurallarına uymayan ve mevzuata aykırı işlem yapan işletmeler uyarılıyor.
![Bayraklı'da Gıda İşletmelerine Sıkı Denetim: Hijyen Kurallarına Uymayanlar Uyarıldı!](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/05/bayrakli-da-gida-isletmelerine-siki-denetim-hijyen-kurallarina-uymayanlar-uyarildi.jpg)
27 Mayıs 2024 - 09:42
BAYRAKLI'DA GIDA SATIŞI YAPAN İŞLETMELERE SIKI DENETİM
Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçede gıda üretimi ve satışı yapan işletmeleri denetledi. Hijyen kurallarına uymayan ve mevzuata aykırı çalışan iş yerlerine uyarıda bulunuldu. Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, “Vatandaşlarımızın sağlıklı gıdaya ulaşması ve huzurla alışveriş yapması için denetimlerimizi sürdüreceğiz” dedi.DENETİMLER ARTIYOR, İŞLETMELER UYARILIYOR
Bayraklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde halk sağlığını korumak ve vatandaşların güvenilir, temiz gıdaya ulaşması için denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, ilçenin farklı noktalarında bulunan unlu mamul imalathanelerinden başlayan ekipler, gıda satışı yapan işletmeleri denetledi. Gıda yüksek mühendisi ve zabıtalardan oluşan gıda denetim ekibi, ürünlerin üretim koşullarını, üretim yerlerinin temizliğini, son kullanma tarihlerini, depolama şartlarını, gramajını, çalışanların hijyen eğitim belgelerini ve işletmelerin yasal belgelerini kontrol etti. Mevzuata aykırı çalışan iş yerlerine uyarıda bulunuldu. Uyarıları dikkate almayanlara da yasal işlem yapılacağı belirtildi.HALK SAĞLIĞI İÇİN DENETİMLER SÜRECEK
Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, "Ekiplerimiz, hijyenik koşullarda sağlıklı gıdaların vatandaşlarımıza ulaştırılması için gıda mühendisimiz ile birlikte gıda üretimi ve satışı yapan işletmeleri denetliyor. Halk sağlığının korunması ve vatandaşlarımızın hijyenik ortamda üretilen ürünleri güvenle satın almaları için çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR