Antalya'da 23 Nisan coşkusu başladı

Büyükşehir Bandosu Antalya sokaklarını şenlendiriyor

Antalya'da 23 Nisan coşkusu başladı
17 Nisan 2021 - 03:19
Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası, TBMM’nin açılışının 101. Yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla üstü açık otobüsle kentin dört bir tarafını dolaşarak, mobil konser veriyor. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, TBMM’nin açılışının 101. Yıldönümü ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı salgın nedeniyle vatandaşların evlerinde en coşkulu şekilde kutlaması için bu yıl da mobil konserler düzenliyor. 

KONSERLER VE ANİMASYON OYUNLARI 
Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası üstü açık otobüsle Konyaaltı’ndan Kepez’e sokak sokak dolaşarak, marşlar ve şarkılar seslendirdi. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan mobil konserler Antalyalılara 23 Nisan coşkusunu yaşatırken, vatandaşlara moral verdi. Pandemi nedeniyle sanatlarını icra edemeyen yerel sanatçılar, yerel tiyatro sanatçıları, animasyon ekipleri çocuk ve vatandaşlarla buluştu.

SOKAKLARDA BAYRAM COŞKUSU 
İlk gün Kepez, Duacı, Konyaaltı ve Muratpaşa’da gerçekleştirilen konserler büyük ilgi gördü.
Rengarenk süslenen Vosvos arabası ve mobil etkinlik otobüsü park, cadde ve sokaklarda çocuklarla buluştu. Konserler öncesi, Büyükşehir ekipleri çocuklara ve vatandaşlara Türk Bayrağı hediye etti. Bando, seslendirdiği marşlar ve şarkılarla vatandaşları şenlendirirken, animasyon ekipleri de pandemi koşulları çerçevesinde çocuklarla çeşitli oyunlar oynadı hediyeler verdi. 

İLÇELERDE KONSERLER
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan mobil etkinlik aracı tüm ilçeleri dolaşacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası konserlerine 23 Nisan Cuma gününe kadar ilçelerde de devam edecek.

23 NİSAN ÇOCUK ŞENLİĞİ MOBİL ETKİNLİK ARACI İLÇELER PROGRAMI
Saat: 14.00 -18.00
16 Nisan  Döşemealtı-Kemer-Beldibi-Göynük-Altınova-Aksu-Belek-Kadriye
17 Nisan  Kaş - Demre
18 Nisan  Akseki- İbradı - Gündoğmuş
19 Nisan  Elmalı - Korkuteli
20 Nisan  Kumluca - Finike
21 Nisan  Serik - Manavgat
22 Nisan  Gazipaşa -Alanya
23 Nisan  Konyaaltı –Muratpaşa-Kepez - Duacı - Varsak 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay: "Aliağa'da kontrolsüz gemi sökümüne izin verilemez"
Başkan Tugay: “Aliağa'da kontrolsüz gemi sökümüne izin...
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?