AK Partili Baran'dan 'engelli üretici kooperatifi kurulsun' önergesi
AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, engelli üretici kooperatifi kurulması adına İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde önerge verdi.
![AK Partili Baran'dan 'engelli üretici kooperatifi kurulsun' önergesi](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/05/ak-partili-baran-dan-engelli-uretici-kooperatifi-kurulsun-onergesi.jpg)
10 Mayıs 2022 - 11:56
10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, engelli vatandaşların toplumda edindiği yerin İzmir yerelinde daha da perçinlenmesi adına önemli bir girişime imza attı.
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde engelli üretici kooperatifi kurulması için önerge veren Baran, "Toplumun kimi kesimlerinde engelliler bugün bile yardıma muhtaçlıkla anılıyor, toplumun dışında görülüyor ve çalışma hayatına dahil edilmek istenmiyor. Halbuki devletimiz son 19 yılda 62 binden fazla engellinin kamuda çalışmaları için atamalarını gerçekleştirdi. Yerel yönetimlerin de devletin bu hassasiyetini sürdürmesi, kendi imkan ve hareket kabiliyetleri doğrultusunda katkı koyabilmeleri çok önemlidir." dedi.AK Partili Baran, "İzmir Büyükşehir Belediyesi uzun yıllardır kooperatifçiliğe büyük önem verdiğini dile getirmekte, çeşitli kooperatifleri ürün alımı, fidan dağıtımı gibi yöntemlerle desteklemektedir. O halde ben de diyorum ki İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kentimizin farklı ilçelerine yayılacak şekilde engellilerin üretime dahil olacağı bir engelli üretici kooperatifi kuralım. Bu kooperatif ile birlikte hem şehrimizde en az yüzlerce engelliye bir istihdam kapısı açmış olalım, hem de bu modeli Türkiye'ye örnek hale getirelim." ifadelerini kullandı.
Baran, "Biz istiyoruz ki 10-16 Mayıs Engelliler Haftası, engellilerin sırtının sıvazlandığı, gönlünün alınmaya çalışıldığı bir hafta olmanın ötesine geçsin ve her bir engellinin topluma onurlu bir şekilde entegrasyonunun sağlanması adına girişimlerin yarıştığı bir hafta olsun. Kuru farkındalık değil istihdamla kutlayalım bu tarihi. Emeğimiz, gayret ve inancımız bu yönde." dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai