AK Partili Baran'dan 'engelli üretici kooperatifi kurulsun' önergesi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, engelli üretici kooperatifi kurulması adına İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde önerge verdi.

AK Partili Baran'dan 'engelli üretici kooperatifi kurulsun' önergesi
10 Mayıs 2022 - 11:56

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uğur Baran, engelli vatandaşların toplumda edindiği yerin İzmir yerelinde daha da perçinlenmesi adına önemli bir girişime imza attı.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde engelli üretici kooperatifi kurulması için önerge veren Baran, "Toplumun kimi kesimlerinde engelliler bugün bile yardıma muhtaçlıkla anılıyor, toplumun dışında görülüyor ve çalışma hayatına dahil edilmek istenmiyor. Halbuki devletimiz son 19 yılda 62 binden fazla engellinin kamuda çalışmaları için atamalarını gerçekleştirdi. Yerel yönetimlerin de devletin bu hassasiyetini sürdürmesi, kendi imkan ve hareket kabiliyetleri doğrultusunda katkı koyabilmeleri çok önemlidir." dedi.

AK Partili Baran, "İzmir Büyükşehir Belediyesi uzun yıllardır kooperatifçiliğe büyük önem verdiğini dile getirmekte, çeşitli kooperatifleri ürün alımı, fidan dağıtımı gibi yöntemlerle desteklemektedir. O halde ben de diyorum ki İzmir Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kentimizin farklı ilçelerine yayılacak şekilde engellilerin üretime dahil olacağı bir engelli üretici kooperatifi kuralım. Bu kooperatif ile birlikte hem şehrimizde en az yüzlerce engelliye bir istihdam kapısı açmış olalım, hem de bu modeli Türkiye'ye örnek hale getirelim." ifadelerini kullandı.

Baran, "Biz istiyoruz ki 10-16 Mayıs Engelliler Haftası, engellilerin sırtının sıvazlandığı, gönlünün alınmaya çalışıldığı bir hafta olmanın ötesine geçsin ve her bir engellinin topluma onurlu bir şekilde entegrasyonunun sağlanması adına girişimlerin yarıştığı bir hafta olsun. Kuru farkındalık değil istihdamla kutlayalım bu tarihi. Emeğimiz, gayret ve inancımız bu yönde." dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Foça'da Bayram Bereketi: 9 Günlük Tatil Esnafı Canlandırdı
Foça’da Bayram Bereketi: 9 Günlük Tatil Esnafı Canlandırdı
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve Yöresel Ürünlerimizi Tanıtalım
Palandöken'den Dizi Sektörüne Çağrı: Kültürümüzü ve...