"9. Seramik Çalıştayı" Pine Bay'de

Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği 9. Seramik Çalıştayı, 22 Eylül- 2 Ekim 2022 tarihleri arasında Pine Bay Kuşadası’nda gerçekleşecek.

"9. Seramik Çalıştayı" Pine Bay'de
19 Eylül 2022 - 15:12
Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği 9. Seramik Çalıştayı, 22 Eylül- 2 Ekim 2022 tarihleri arasında Pine Bay Kuşadası’nda gerçekleşecek. 2017’den bugüne öğrencilere sağladığı burs ve iş imkanlarıyla adından söz ettiren Mehmet Nuri Göçen Vakfı, bu yıl 9. kez gerçekleşecek Seramik Çalıştayı için hazırlanıyor:

"Bu yılki organizasyonunu, hizmete başladığı ilk günden beri, misafir memnuniyeti adına eşsiz Türk misafirperverliğiyle hizmet veren Pine Bay’de gerçekleştirecek olan vakıf, aynı zamanda öğrencilere Pine Bay bünyesinde de her sene iş imkanı sağlıyor. Değerli seramik sanatçısı Sayın Mehmet Tüzüm KIZILCAN küratörlüğünde yürütülecek organizasyon, 1 Ekim 2022 Göçtur Turizm bünyesinde yer alan DoubleTree by Hilton Kuşadası’nın arkasında Old Town Tanneries’te, kapanış sergisi ve kokteyl ile çalıştayı tamamlayacak."

Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı Hakkında: Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı; 2008 yılında Sn. Mehmet Nuri Göçen’in vefatından sonra onun hayat felsefesini ve anısını yaşatmak adına, sosyal, bilimsel, spor, sanat, kültür ve eğitim gibi birçok alanda etkinlikler düzenlemek ve gençlerin eğitimlerine destek olabilmek için kurulmuştur. Şirketin kurucusu Merhum Sn. Mehmet Nuri Göçen Turizmci ve İş Adamı vasıflarının yanında eğitime verdiği önemle de bilinmektedir. Yaptırdığı okullar ve verdiği eğitim bursları ile de adından söz ettirmiştir.

Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı Etkinlikleri
  • Uluslararası 9. Seramik Çalıştayı – Eylül 2022
  • Uluslararası 7. Resim Çalıştayı – Mayıs 2023
  • Geleneksel Gençler Geleceğimizdir Koşusu- Mayıs 2023
  • Ayrıca 2023 mayıs ayında, Uluslararası 7. Resim Çalıştayı ve Geleneksel Gençler Geleceğimizdir Koşusu yapılması planlanıyor.

Mehmet Tüzüm Kızılcan Hakkında: 1941 yılı İzmir doğumlu olan Tüzüm Kızılcan, ilk ve orta öğrenimini Karşıyaka’da tamamlayarak sanat hayatına 1959 yılında Füreya Koral Atölyesinde başladı. 1960 yılında Eczacıbaşı Seramik Fabrikası Sanat Atölyesine girdi ve seramik çalışmalarına burada devam etti. 1965 yılında Almanya’da bulunan Werkkunst Schule Offenbach A-Main Seramik Ana Sanat Dalından mezun oldu. 1970 yılında ise kendi iş yerini kuran sanatçı bunun yanında Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Seramik Bölümü, 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Ana Sanat Dalı ve yine Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel El Sanatları Çini Bölümünde öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

Yurt içi ve yurt dışında birçok sergi, sempozyum ve kongre gibi etkinliklere katılarak çeşitli ödüller aldı. Ayrıca Çin’de bulunan Shan Dong Üniversitesi tarafından yaptığı çalışmalara karşılık Kızılcan’a Fahri Profesörlük unvanı verilmiştir. Eserleri Devlet Resim Heykel Müzesinin yanı sıra çok sayıda uluslararası müzenin koleksiyonlarında yer almaktadır. (Kaynak: AKU Güzel Sanatlar Fakültesi)

Ödülleri
  • Ege Üniversitesi Onur Sanatçısı-2007
  • En İyi Yabancı Sanatçı Midilli Mandamados-2006
  • Offenbach Belediyesi Ödülü-1965
  • Werkkunstchule Offenbach A-Main Premie-1965
  • Gualdo-Tadino Uluslararası Seramik Yarışması 1.lik Ödülü İtalya-1964
  • Uluslararası Seramik Yarışması Prag-1962 Gümüş madalya


###

Pine Bay hakkında:
Yolculuğu 1993 yılında Çam Limanı'nın bugünkü haline dönüşmesiyle başlayan Pine Bay, kurulduğu günden bu yana misafir memnuniyetini Türk misafirperverliğinin dokunuşuyla birleştirerek kişiye özel hizmet sunuyor. Kendisine ait özel koyu, farklı plajları ve marinası ile size özel bir inziva alanı yaratan, doğaya saygılı bir şekilde konumlanan Pine Bay, toplamda 1200 metrelik sahil şeridi ve geniş açık havuzlarıyla her yaştan misafirine kusursuz anlar vadediyor.
Her şey dahil konseptiyle hizmet veren Pine Bay, deniz ve bahçe manzaralı odalarının yanı sıra, aileler için tasarlanan kulüp odaları, müstakil villaları ve farklı konseptte odalarıyla da dikkat çekiyor. Otelde, usta şeflerin imzasıyla sunulan dünya mutfağından lezzetlerin yer aldığı açık büfesinin yanı sıra, 7 farklı a la carte restoran seçeneği de mevcut.
Pine Bay, konforlu, şık ve üstün teknolojiyle donatılmış konferans ve toplantı salonlarıyla profesyonellerin maksimum memnuniyetleri için tasarlandı. 1 adet balo salonu, 5 toplantı odası, 8 adet komite odası ve 2 farklı fuaye alanının yanı sıra, Etkinlik Planlamacıları, Banquet Catering birimi ve kişiye özel tahsis edilmiş ofisleri ile tüm organizasyonları kusursuz bir şekilde gerçekleştiriyor.
Ege’nin en güzel koylarından birinde, kusursuz bir atmosfere ve doğaya ev sahipliği yapan Pine Bay, aralarında Rusya, Almanya, Hollanda, Belçika, Fransa, İngiltere ve İran olmak üzere, dünyanın her yerinden sayısız mutlu misafiri ağırlıyor.
Deneyimli ekibiyle hizmet veren Pine Bay, İzmir’e 92 km, İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 60 km ve Milas-Bodrum Havalimanı’na, 127 km mesafede yer alıyor. 
Yeşilliklerin arasında adeta gizli bir cenneti çağrıştıran kendine özel koyu ve büyüleyici doğasıyla misafirlerini huzur duygusu ile karşılayan Pine Bay, tüm misafirlerini mutlu anlar ve anılar biriktirmeye davet ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adil Kırgöz: Sosyal belediyeciliğe önem vereceğiz!
Adil Kırgöz: Sosyal belediyeciliğe önem vereceğiz!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler Müdürlüğü" Kuruldu!
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde "Yapay Zeka ve Akıllı Şehirler...