Vodafone Sultanlar Ligi'nin 40. Yılı için özel kutlama

Vodafone, kadın voleyboluna verdiği desteği ve Vodafone Sultanlar Ligi’nin 40. Yılı ve milli takımın  altın yılını Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen özel bir geceyle kutladı. Spor,iş, sanat ve cemiyet dünyasının tanınmış simalarının buluştuğu gecede ENBE Orkestrası sahne aldı. Gecenin müziklerini ise DJ Mahmut Orhan yaptı.

Vodafone Sultanlar Ligi'nin 40. Yılı için özel kutlama
19 Ocak 2024 - 15:37
Dünyada kadın voleyboluna, Türkiye’de ise kadın sporuna yönelik en yüksek ve kapsamlı sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone, hem bu sponsorluğunu hem de Vodafone Sultanlar Ligi’nin 40. yılını özel bir geceyle kutladı. Esma Sultan Yalısı’nda düzenlenen geceye Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı (TVF) Mehmet Akif Üstündağ, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Eczacıbaşı Spor Kulübü Başkanı Faruk Eczacıbaşı, VakıfBank Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Ferkan Merdan, Beşiktaş Jimnastik Kulübü İkinci Başkanı Hüseyin Yücel, A Milli Kadın Voleybol Takımı Başantrenörü Daniele Santarelli, Sultanlar Ligi'nde yer alan takımların oyuncuları ile iş, spor ve sanat camiasından birçok isim katıldı. 
 
Gecenin ev sahipliğini yapan Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, şu ifadeleri kullandı: “Kadın voleybolcularımızın başarı öyküsü hepimize ilham veriyor. Onlardan aldığımız bu ilhamı toplumun her kesimine, özellikle de kadınlara ulaştırmak istiyoruz. Bu anlayışla, Türkiye Voleybol Federasyonu’na bağlı en üst klasman kadınlar ligi olan Sultanlar Ligi’nin İsim Sponsoru ve Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımlar Ana Sponsoru olarak dünyada kadın voleyboluna yapılan en büyük desteği sağlamış olduk. Bu gece, bu iş birliğini hep birlikte ve sizlerle kutlamak istedik. Aynı zamanda Vodafone Sultanlar Ligi’nin 40. sezonunu kutluyoruz. Sultanlar Ligi’nin 40’ıncı, Filenin Sultanları’nın altın yılında, Türkiye Voleybol Federasyonu ile çıktığımız bu yolda, Vodafone olarak fark yaratmak ve Vodafone Sultanlar Ligi’nde oynanan maçlarda seyircilere daha fazla deneyim ve eğlence sunmak için çalışmalar yapıyoruz. Burhan Felek Spor Kompleksi’nde 5G kullanım izinleri tamamlandı. İleride 5G gibi Vodafone’un global teknolojilerini de bu projeye katmak için çalışmalar yapmayı planlıyoruz. Ülkemizde voleybolu daha da yaygınlaştırmak için çalışmayı, Federasyonumuz ile yeni sosyal sorumluluk projeleri geliştirmeyi ve var olan çalışmalara dahil olmayı hedeflerimiz arasına koymuştuk. Bu doğrultuda, Sayın Başkanımızın da desteğiyle depremde zarar gören şehirlerimizden Malatya’da bölgedeki çocukların spora dahiliyetini sağlayabilmek için konteyner kente bir voleybol sahası kuracağız.”
 
Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı (TVF) Mehmet Akif Üstündağ ise yaptığı konuşmada, “Vodafone ile yapmış olduğumuz iş birliğiyle Sultanlar Ligi'nin 40. yılını kutluyoruz. Dünyanın en iyi voleybol ligi Vodafone Sultanlar Ligi. Gururla söylemek isterim ki hem kulüpler hem de   milli takımımız dünyada en üst sırada yer alıyor. Bu yolda sponsorlarımızın yanımızda olması bizim için çok önemli. 2023 yılını muhteşem başarılarla geride bıraktık.  Zor bir süreçti ama burada kalabilmek çok önemli. Olimpiyat hayalimiz var. Türkiye, takım sporlarında olimpiyatta madalya kürsüsü görmedi. Bir ilki gerçekleştirip Paris 2024'te bunu yaşamak istiyoruz. Bu gidişatla 2028 Los Angeles Olimpiyatları'na bu takımın yüzde 99,9 katılacağı ortaya çıkıyor. Erkeklerin hala Paris 2024 için şansı var. İnşallah bunları başaracak güçteyiz" diye konuştu.
 
Gecede ENBE Orkestrası sahne aldı. Sevilen parçalarıyla dinleyicileri keyifli bir müzik yolculuğuna çıkaran ENBE Orkestrası büyük beğeni topladı. Gecenin müziklerini ise DJ Mahmut Orhan yaptı.
 
3 yıl boyunca sponsor
Maraton, futbol ve espor gibi branşların ardından voleybola da destek vermeye başlayan Vodafone, Sultanlar Ligi İsim Sponsoru ve Türkiye Kadın Voleybol Milli Takımlar Ana Sponsoru oldu. Buna göre, A Milli Kadın Voleybol Takımı ve tüm alt yaş grubu (U21, U19, U17) takımlarının kullandığı formaların göğsünde Vodafone logosu bulunuyor. Türkiye Voleybol Federasyonu’na bağlı en üst klasman kadınlar ligi olan Sultanlar Ligi’nin yeni adı ise Vodafone Sultanlar Ligi oldu. Vodafone, Sultanlar Ligi logosunu da değiştirdi. Vodafone’un kadın voleyboluna desteği 3 yıl sürecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ege Üniversitesi dünya sıralamalarındaki yükselişini sürdürüyor!
Ege Üniversitesi dünya sıralamalarındaki yükselişini...
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum
Başkan Tugay: Sorunları ve çözümleri biliyorum