Üsküdar'da ihtiyaç sahiplerinin evleri geri dönüşüm ile ısınacak
ÜSKÜDAR’DA BU KIŞ İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN EVLERİ ATIK MOBİLYALARLA ISINACAK... YIL BOYUNCA BİRİKTİRİLEN ATIK MOBİLYALAR, BUDANAN AĞAÇLARIN PARÇALARIYLA BİRLEŞTİRİLEREK İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITILDI. KOLTUK, KANEPE VE ÇEKYATLAR 2500 AİLENİN KIŞLIK YAKACAK İHTİYACINA DESTEK OLACAK...
![Üsküdar'da ihtiyaç sahiplerinin evleri geri dönüşüm ile ısınacak](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/11/uskudar-da-ihtiyac-sahiplerinin-evleri-geri-donusum-ile-isinacak.jpg)
28 Kasım 2022 - 15:48
Üsküdar Belediyesi, çöpe atılan eski mobilya, kanepe, ahşap ürünleri ve atık tahta ağaçları toplayarak geri dönüşüm atölyesinde ayrıştırıp, ihtiyaç sahibi vatandaşların kışlık yakacak ihtiyacını karşılamak amacıyla bir proje başlattı.
Proje kapsamında, atık dönüşüm merkezinde işlenen mobilyalardan üretilen kışlık yakacaklar, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılarak destek olunması planlanıyor.
Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projede, Üsküdarlıların, cadde ve sokaklarda belirlenen alanlara çıkarttıkları koltuk, kanepe ve çekyatlar Belediye personelleri tarafından ayrıştırılarak yakacak odunlarla birleştiriliyor.
Bu sene ise 2 bin 500’e yakın ihtiyaç sahibi aileye yakacak yardımı yapılması planlandı. Bu çerçevede biriktirilen tonlarca atık mobilya, Selimiye’de bulunan Atık Yönetim Merkezi’nde ayrıştırılarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandı.
Türkmen: “Budadığımız ağaçları tekrar vatandaşın hizmetine sunuyoruz”
Konuyla ilgili açıklama yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Şuan da bulunduğumuz mevsim itibariyle ağaçların budanma mevsimindeyiz. Biz, Üsküdar Belediyesi olarak gerek kamu alanlarındaki ağaçların, gerekse vatandaşların bahçelerindeki ağaçların budanma mevsiminde bu budadığımız ağaçları alıp onları tekrar vatandaşların hizmetine kullanımına sunuyoruz. Bunların bir kısmı tahta ve ahşap ürün olacaksa o hale getiriyoruz. Bir kısmını ise yakacak olarak Üsküdar’daki ihtiyaç sahibi vatandaşların bizzat evine kadar getiriyoruz” dedi.
Proje kapsamında, atık dönüşüm merkezinde işlenen mobilyalardan üretilen kışlık yakacaklar, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılarak destek olunması planlanıyor.
Üsküdar Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projede, Üsküdarlıların, cadde ve sokaklarda belirlenen alanlara çıkarttıkları koltuk, kanepe ve çekyatlar Belediye personelleri tarafından ayrıştırılarak yakacak odunlarla birleştiriliyor.
Bu sene ise 2 bin 500’e yakın ihtiyaç sahibi aileye yakacak yardımı yapılması planlandı. Bu çerçevede biriktirilen tonlarca atık mobilya, Selimiye’de bulunan Atık Yönetim Merkezi’nde ayrıştırılarak ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılmaya başlandı.
Türkmen: “Budadığımız ağaçları tekrar vatandaşın hizmetine sunuyoruz”
Konuyla ilgili açıklama yapan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Şuan da bulunduğumuz mevsim itibariyle ağaçların budanma mevsimindeyiz. Biz, Üsküdar Belediyesi olarak gerek kamu alanlarındaki ağaçların, gerekse vatandaşların bahçelerindeki ağaçların budanma mevsiminde bu budadığımız ağaçları alıp onları tekrar vatandaşların hizmetine kullanımına sunuyoruz. Bunların bir kısmı tahta ve ahşap ürün olacaksa o hale getiriyoruz. Bir kısmını ise yakacak olarak Üsküdar’daki ihtiyaç sahibi vatandaşların bizzat evine kadar getiriyoruz” dedi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai