Üretici için müjdeli fuar
Uşak İl Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş, Uşak Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda üreticiye müjde verdi.
![Üretici için müjdeli fuar](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/09/uretici-icin-mujdeli-fuar.jpg)
18 Eylül 2021 - 13:11
Uşak Tarım ve Hayvancılık Fuarı, üretici için “müjdeli” bir fuar oldu. Uşak Tarım ve Orman Müdürü Ertan Keleş “2021 yılında yaşanan kuraklık hasarları nedeniyle kayıtlı üretim alanlarında yetiştirdikleri ürünlerde yüzde 30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçilere ay sonunda Bakanlık tarafından dekar başına 30 ile 100 lira arasında destek verilecek” dedi.
Uşak Tarım ve Orman Müdürü Keleş, kuraklığa dayanıklı ürünlerin yetiştirilmesinin önemine dikkat çekerek, geçen yıl 50 bin dekarlık alanda bitkisel üretimi geliştirme projesi hayata geçirdiklerini hatırlattı. Keleş "15 bin dekarlık alandaki çörek çörek otu yetiştiriciliği ile Türkiye'de ilk sıraya yerleştik" dedi.
Türkiye "Dünya'ya" yeter
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, üreticinin özellikle gübre konusunda acilen desteklemeye ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak Milletvekili İsmail Güneş, gübre destekleri konusunda çalışmanın sürdüğünü ifade ederek "2020 yılında tarımsal hasılada 330 milyar TL'ye ulaştık. Avrupa'da birinci dünyada ilk onun içindeyiz. Türkiye kendine de Dünya’ya da yetiyor" dedi.
Desteklemede yeni dönem
Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak Milletvekili Mehmet Altay da teknoloji ve bilimle üreticiyi buluşturmanın, üreticiye verilebilecek en büyük destek olduğunu vurguladı. Altay, ayrıca tarımsal desteklerin ‘gerçek’ tarım üreticisine ulaşmasını sağlamak konusunda çalışmaların da tamamlama aşamasına geldiğini söyledi.
Uşak Üniversitesi’nin standında "İklim Değişikliği ve Tarım", "Yem Bitkileri ve Çayır Meraların Hayvan Beslemedeki Önemi", "Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Tarımsal Atıklar", "Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği" konularında gerçekleştirilen seminerler ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
Uşak Tarım ve Orman Müdürü Keleş, kuraklığa dayanıklı ürünlerin yetiştirilmesinin önemine dikkat çekerek, geçen yıl 50 bin dekarlık alanda bitkisel üretimi geliştirme projesi hayata geçirdiklerini hatırlattı. Keleş "15 bin dekarlık alandaki çörek çörek otu yetiştiriciliği ile Türkiye'de ilk sıraya yerleştik" dedi.
Türkiye "Dünya'ya" yeter
Cumhuriyet Halk Partisi Uşak Milletvekili Özkan Yalım, üreticinin özellikle gübre konusunda acilen desteklemeye ihtiyacı olduğuna dikkat çekti. Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak Milletvekili İsmail Güneş, gübre destekleri konusunda çalışmanın sürdüğünü ifade ederek "2020 yılında tarımsal hasılada 330 milyar TL'ye ulaştık. Avrupa'da birinci dünyada ilk onun içindeyiz. Türkiye kendine de Dünya’ya da yetiyor" dedi.
Desteklemede yeni dönem
Adalet ve Kalkınma Partisi Uşak Milletvekili Mehmet Altay da teknoloji ve bilimle üreticiyi buluşturmanın, üreticiye verilebilecek en büyük destek olduğunu vurguladı. Altay, ayrıca tarımsal desteklerin ‘gerçek’ tarım üreticisine ulaşmasını sağlamak konusunda çalışmaların da tamamlama aşamasına geldiğini söyledi.
Uşak Üniversitesi’nin standında "İklim Değişikliği ve Tarım", "Yem Bitkileri ve Çayır Meraların Hayvan Beslemedeki Önemi", "Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Tarımsal Atıklar", "Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Yetiştiriciliği" konularında gerçekleştirilen seminerler ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai