Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı 58'inci kez başladı

80 ülkeden 600 alım heyeti, Türk ayakkabısı için CNR EXPO’da...

Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı 58'inci kez başladı
04 Ekim 2017 - 13:11

Ayakkabı ve saraciye sektörüne yön veren 1.000’in üzerinde marka, Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı’nda (AYMOD) bir araya geldi.

Fuarda 80 ülkeden 600 alım heyeti ağırlanıyor. . Alım heyetleri arasında bulunan Rusya’nın en ünlü perakende zincir mağazalarından Tervolina, Alman markası Dielmann, Versace gibi dünyaca ünlü markalar AYMOD Fuarı’ndan alım yapmaya geldi.

Türk ayakkabı tarihinin gözler önüne serildiği AYMOD Fuarı’nda, Topkapı Sarayında bulunan III. Selim’e ait olan çizmenin benzeri, Şehzade Ediği, Çanakkale Savaşında giyilmiş subay çizmesi, Noel Baba çizmesi gibi birbirinden değerli el yapımı ayakkabılar sergileniyor.

Aralarında Harry Potter ve Truva filmleri için çarık yapan ustaların da bulunduğu Kahramanmaraş, Aydın, Samsun, Muğla ve Gaziantepli ustalar, el emeği göz nuru ayakkabıların yapılış aşamalarını canlı şovlarla AYMOD ziyaretçileri ile paylaşıyor.

Uluslararası Ayakkabı Moda Fuarı (AYMOD), ayakkabı ve saraciye sektörüne yön veren 1.000’in üzerinde markanın katılımı ile CNR EXPO Yeşilköy’de bu yıl 58’inci kez kapılarını açtı. Önümüzdeki yılın ilkbahar-yaz sezonuna ait kadın-erkek ayakkabısından, çocuk ayakkabılarına kadar klasik, spor, el yapımı binlerce yeni modelin sergilendiği fuarda, Almanya, Afrika, Azerbaycan, Arnavutluk, Beyaz Rusya, Lübnan, Ermenistan, Dubai, Fransa, Hırvatistan, Irak, İran, İsrail, İtalya, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Çin, Romanya, Rusya, Ukrayna’nın da aralarında bulunduğu 80 ülkeden 600 alım heyeti ağırlanıyor. Alım heyetleri arasında bulunan Rusya’nın en ünlü perakende zincir mağazalarından Tervolina, Alman markası Dielmann, Versace gibi dünyaca ünlü markalar AYMOD Fuarı’ndan alım yapmaya geldi.

60 bin metre kare alanda, 20 bin ziyaretçi

Ayakkabı Dünyası, Beta, Beymen, Boyner, Desa, Divarese, Flo, Greyder, Hotiç gibi 1000’in üzerinde uluslararası ayakkabı markasının ve zincir mağazanın üst düzey yöneticileri AYMOD’a özel davetli olarak katılım gösterdi. Fuara katılan yerli ve yabancı alıcılar, Hammer Jack, Tergan, Twigy, Cabani, Ricardo Colli, MCP, Scooter, Conteyner, Euromar, Lapinta, Devran, İnuovo Lota, Ridge, İlvi, Marcomen, Bulldozer, Darkwood, Topbaş United, Ferudun Kundura, Poletto, Dunlop’un da aralarında bulunduğu pek çok firmayla ikili görüşmelerde bulundu.

Alanında dünyanın en büyük ikinci fuarı olan AYMOD, CNR Holding Kuruluşu Pozitif Fuarcılık tarafından Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV), KOSGEB desteğinde 60 bin metre kare alanda, 20 bin ziyaretçi hedefiyle organize ediliyor.

Harry Potter’ın çarık ustası AYMOD’da

Ayakkabı tarihinin gözler önüne serildiği AYMOD Fuarı’nda Topkapı Sarayında bulunan III. Selim’e ait olan çizmenin benzeri, Şehzade Ediği, Çanakkale Savaşında giyilmiş subay çizmesi, Noel Baba çizmesi gibi birbirinden değerli el yapımı ayakkabılar sergileniyor. Aralarında Harry Potter ve Truva filmleri için çarık yapan ustaların da bulunduğu Kahramanmaraş, Aydın, Samsun, Muğla ve Gaziantepli ustalar, el emeği göz nuru ayakkabıların yapılış aşamalarını canlı şovlarla AYMOD ziyaretçileri ile paylaşıyor. Aydın efelerinin körüklü çizmeleri, Bodrum sandaleti, yumurta topuk ayakkabı, yemeni ve çarıkların yapılışına ziyaretçilerin ilgisi büyük oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bakan Ersoy'dan Bergama'ya Milyarlık Müjde
Bakan Ersoy’dan Bergama’ya Milyarlık Müjde
Sadık Doğruer: Bergama'da Köy Arazileri Artık Satılmayacak!
Sadık Doğruer: Bergama’da Köy Arazileri Artık Satılmayacak!