Türkiye'nin Bayram Şekeri Kent, İzmirli tüketicisiyle bayramlaşıyor

 ‘Her Bayramın Şekeri’ Kent, Ramazan Bayramı’na az bir zaman kala bayram geleneğini yaşatmak ve güçlendirmek adına heyecanın yoğun yaşandığı bölgelerde tüketicileriyle buluşmaya devam ediyor.

Türkiye'nin Bayram Şekeri Kent, İzmirli tüketicisiyle bayramlaşıyor
02 Nisan 2024 - 14:46

Mondelez International Türkiye çatısı altında bulunan ve yarım asrı aşkın tarihiyle ‘Her Bayramın Şekeri’ olan Kent, 2017 yılından beri kasaba pazarlarında yerini alarak bayram heyecanına ortak oluyor.

‘Her Bayramın Şekeri’ Kent, Ramazan Bayramı’na az bir zaman kala bayram geleneğini yaşatmak ve güçlendirmek adına heyecanın yoğun yaşandığı bölgelerde tüketicileriyle buluşmaya devam ediyor. Bu amaçla yürütülen “Kasaba Pazarları” projesi kapsamında birçok ilde olduğu gibi İzmir pazarlarında da yerlerini aldıklarını söyleyen Mondelēz International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz, Türkiye’deki bayram şekeri pazarı hakkında bilgi verdi.  
 
50 yılı aşkın süredir bayram geleneğinin yaşatılmasına katkıda bulunan Kent’in tüketicisi ile güçlü bağlara sahip bir marka olduğunu belirten İhsan Karagöz, “2017 yılında ‘Kasaba Pazarları’ projemizi başlattık. Bunda en büyük etken de bayram öncesi yaşanan o tatlı telaşı ve mutluluğu yerinde hissetmekti. Bizler de ‘Her Bayramın Şekeri’ Kent olarak bayram öncesi hazırlık heyecanını kasaba pazarlarında yaşıyoruz. Her yıl 30’u aşkın ürünümüz ile bayram heyecanının yaşandığı milyonlarca ailenin evine konuk oluyoruz. Bu kapsamda Kasaba Pazarları projemiz ile bu yıl da yüzlerce pazarda yerimizi alarak bayram coşkusuna ortak oluyoruz.” dedi. 
 

“40 bin satış noktasıyla bayram coşkusuna ortak oluyoruz”

Ürünlerini Türkiye genelinde 10 bini geleneksel, 30 bini de modern olmak üzere toplamda 40 bin satış noktasında tüketiciyle buluşturduklarını söyleyen Karagöz, “Bayram dönemleri bizim için çok önemli. Bayram şekerleri üretimine sekiz ay öncesinden başlıyoruz. Bu seneki bayramlar için de Gebze’deki üretim tesisimizde toplamda 14 bin 347 tonluk bir üretim gerçekleştirmeyi hedefledik. Ramazan Bayramı için planladığımız gibi 11 bin 650 tonluk üretimimizi ise tamamladık. Türkiye’de 2,5 milyar TL’yi bulan hediyelik ve ikramlık şeker pazarının yarısını oluşturan Mondelez olarak, bu doğrultuda yarattığımız 7 bin kişilik ek istihdamla hem topluma hem de ekonomiye katkı sağlıyoruz.” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
0-4 Yaş Arası Çocuk Sahibi Annelere Ücretsiz Ulaşım!
Uluslararası İletişim Günleri'nde "Dijital Eşitsizlik ve Veri Sömürgeciliği" konuşuldu
Uluslararası İletişim Günleri'nde “Dijital Eşitsizlik ve Veri...