TTO'dan Adana'ya 2 tır yardım gönderildi

Torbalı Ticaret Odası’nın TOBB’un çağrısı ile depremden etkilenen vatandaşlara gönderilmek üzere başlattığı yardım kampanyası büyük ilgi gördü.

TTO'dan Adana'ya 2 tır yardım gönderildi
07 Şubat 2023 - 12:51

Torbalı Ticaret Odası’nın depremzedelere ulaştırılmak üzere başlattığı yardım kampanyası, Torbalı iş dünyasından büyük katılım gördü. TTO Başkanı Olgun, “Türkiye tarihinin en büyük afetlerinden biriyle karşı karşıyayız. Torbalılı iş insanları olarak tek yürek olduk. 2 tır yola çıktı, bugün 2 tır daha göndereceğiz ” dedi.

Torbalı Ticaret Odası’nın TOBB’un çağrısı ile depremden etkilenen vatandaşlara gönderilmek üzere başlattığı yardım kampanyası büyük ilgi gördü. Pazartesi günü başlatılan kampanyadan toplanan malzemeleri taşıyan 2 tır bugün yola çıktı. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter, Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, Meclis Başkanı Bekir Söyler, kampanyada gönüllü bir şekilde görev alan Ticaret Odası personeli ve onlarca gönüllünün katıldığı yardım toplama kampanyası yoğun bir katılım ile devam ediyor. 100 yatak, 1600 battaniye, 250 paket bebek bezi, 8 koli tek kullanımlık bardak, 193 koli giyim malzemesi, 18 kg kedi/köpek maması, 450 paket ıslak mendil, 34 adet halı, 85 koli dezenfektan ve 6 adet çadır malzemesini AFAD tarafından belirlenen Adana’daki yardım toplama merkezine ulaştırılmak üzere yola çıktı.


OLGUN: TEK YÜREK OLDUK

Torbalı iş aleminin yardım konusunda büyük duyarlılık gösterdiğini ifade eden Torbalı Ticaret Odası (TTO) Başkanı Abdulvahap Olgun “Ülkemiz çok büyük bir felaket yaşadı. 7,7 büyüklüğündeki deprem çevre illeri de sarsarak başta Kahramanmaraş olmak üzere Adıyaman, Kilis, Şanlıurfa, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Malatya ve Hatay'da çok sayıda bina yıkılmasına neden oldu. Deprem olur olmaz TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun talimatı ile harekete geçtik. Torbalı iş alemi çok büyük yardımlarda bulundu. Torbalı Ticaret Odası olarak 2 tır yardım malzemesini hayırlısı ile yola çıkardık. Oda personelimiz tamamen gönüllük esasına dayalı olarak bu kampanyada görev aldı, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Sosyal sorumluluk gerektiren, toplumsal birlik gerektiren tüm konularda her zaman görev aldık, almaya devam edeceğiz. Dualarımız deprem bölgesindeki vatandaşlarımızla” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve Mordoğan'a günübirlik gemi seferleri
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve...
Büyükşehir Meclisi'nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze ile kardeş kent olacak!
Büyükşehir Meclisi’nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze...