TSYD İzmir Spor kupayı Başkan Soyer'den aldı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Basın Ligi 2022 Hüseyin Yangır Sezonu Halı Saha Futbol Turnuvası’nın...
![TSYD İzmir Spor kupayı Başkan Soyer'den aldı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/12/tsyd-izmir-spor-kupayi-baskan-soyer-den-aldi.jpg)
07 Aralık 2022 - 23:19
Basın Ligi’nin dostluk maçında başlama vuruşu Başkan Soyer’den
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği Basın Ligi 2022 Hüseyin Yangır Sezonu Halı Saha Futbol Turnuvası’nın ödül törenine katıldı. Birinci olan TSYD İzmir Spor’a kupayı takdim eden Başkan Soyer, turnuvanın kapanışına özel Konak Belediyesi ve Bornova Belediyesi’nin yaptığı dostluk maçının ise başlama vuruşunu yaptı.İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) tarafından basın mensuplarının kaynaşması, motivasyonu ve spora teşvik edilmesi için düzenlenen “İGC Basın Ligi 2022 Hüseyin Yangır Sezonu” halı saha futbol turnuvası ödül töreni ile sona erdi. Turnuvanın birincisi TSYD İzmir Spor, ikincisi Yenigün Spor, üçüncüsü ise Turkuvaz Medya Grubu oldu. Turnuvanın kapanışında Konak Belediyesi ve Bornova Belediyesi meclis üyeleri dostluk maçı yaptı.
“Bu futbolda kardeşlik var”
Celal Atik Kapalı Spor Salonu’ndaki ödül konuşan Başkan Tunç Soyer, “Hep söylediğimiz gibi, başka bir Türkiye mümkün, başka bir futbol mümkün. Futbolda kardeşlik ve tatlı bir rekabet var. Rahmetli Hüseyin Yangır’ın adının yaşatıldığı bu turnuva ayrıca çok kıymetli. Her sene bir duayen gazetecinin adı bu turnuayla yaşatılacak. Gazetecilerimizin sahada bu tatlı rekabeti sürdürüyor olması çok kıymetli. Biz destek vermeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
“Gerçek başarı İzmir basının tek yürek olmasıdır”
İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi ise, “Ne mutlu ki büyük bir başarıyla ligi tamamladık. Bizim için gerçek başarı turnuvanın dostluk ve barış içinde geçmesi oldu. Bizim için gerçek başarı, İzmir basınının her koşula rağmen tek yürek olmayı bilmesidir. İnadına gerçeği yazmaya çalışan biz sektör temsilcileri, zorluk içinde mücadelemizi sürdürüyoruz. Dayanışmayla birçok zorluğu aşmaya kararlıyız, inancımız tam” şelinde konuştu.
TSYD İzmir Spor kupayı Başkan Soyer’den aldı
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Finalde Yenigün Spor’u 9 – 4’lük skorla mağlup eden TSYD İzmir Spor’a kupayı Başkan Soyer ve İGC Başkanı Gappi verdi. Daha sonra Konak Belediyesi ile Bornova Belediyesi’nin dostluk maçı için takımlar sahaya çıktı. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ ve Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’ün de top koşturduğu maçın başlama vuruşunu ise Başkan Soyer yaptı.1 Kasım'da başlayan turnuvada İzmir’in basın kuruluşlarından toplam 16 takım mücadele vermişti.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai