Tech Brands Turkey'de Türkiye'nin En Teknolojik Markaları Açıklandı

NielsenIQ Türkiye ve Pazarlamasyon iş birliği ile gerçekleştirilen Tech Brands Turkey’de Türkiye'nin en teknolojik markaları seçildi. NielsenIQ Türkiye'nin yapmış olduğu araştırma sonucunda, 26 farklı sektörde Türkiye'nin en teknolojik markaları belli oldu.  

Tech Brands Turkey'de Türkiye'nin En Teknolojik Markaları Açıklandı
19 Şubat 2021 - 10:12
NielsenIQ Türkiye ve Pazarlamasyon iş birliği ile gerçekleştirilen Tech Brands Turkey’de Türkiye'nin en teknolojik markaları seçildi. NielsenIQ Türkiye'nin yapmış olduğu araştırma sonucunda, 26 farklı sektörde Türkiye'nin en teknolojik markaları belli oldu.  

NielsenIQ Türkiye, dijital bir yöntemle online anket uygulayarak, 26 kategoride Türkiye’nin en teknolojik markalarını belirledi. Araştırma Aralık 2020’de, Türkiye temsili 12 ilde (İstanbul, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Bursa, Adana, Kayseri, Samsun, Trabzon, Erzurum, Malatya, Gaziantep / Kadın-Erkek, 15-64 yaş arası, 1000 kişi ile) gerçekleştirildi. 26 kategoride açık uçlu sorular ile yapılan araştırmada, Türkiye’nin en teknolojik markaları soruldu. Bununla birlikte, genel kategori olarak Türkiye'nin en teknolojik yerli markası da bu araştırma kapsamında ortaya çıktı.

NielsenIQ Türkiye CEO'su Didem Şekerel Erdoğan, Tech Brands Turkey hakkında “Tüm markaların teknolojiye yatırım yaptığı bu dönemde, tüketici gözünde ayrışan markaların yine tüketici tarafından tespit edilmesi oldukça önemliydi. Biz de bu amaçla yola çıkan Tech Brands girişimine, araştırmanın gerçekleştirilmesinde destek olduk.” dedi. Didem Şekerel Erdoğan, “Pandemiyle gelen sosyal izolasyon ve karantina uygulamaları, teknolojinin hayatımıza daha derin girmesinde adeta bir katalizör etkisi yarattı. Bu dönemde tüketicilerin yeni beklentilerini ve ihtiyaçlarını iyi anlayan, bu beklenti ve ihtiyaçlara hızlı ve atik yanıt veren markaların başarılı olduklarını gördük. Yani sadece içgüdüye dayanarak değil, tüketicinin değişen nabzını tutarak içgörü ve hatta öngörülerle, marka konum ve stratejilerini belirleyen markaların başarı yolculuklarında emin adımlarla ilerlediklerine tanık olmaktayız.” diye ekledi.
NielsenIQ Tüketici Araştırmaları Direktörü Nur Serenli, “2020 yılını şöyle bir hatırlayınca, Covid-19 ile beraber dijitalleşmenin ne kadar hızlı olduğunu, bu ivmelenme ile birlikte markaların teknolojiye yaptıkları yatırımın hiç olmadığı kadar kıymetli olduğunu görüyoruz. Biz de bu sene sektörlerden bağımsız olarak ayrıca Covid-19 döneminin en teknolojik markasını da tüketicilere sorduk.” dedi.
Pazarlamasyon CEO’su Necip Murat ise “Bu yıl NielsenIQ Türkiye iş birliği ile ikinci kez gerçekleştirdiğimiz Tech Brands Turkey kapsamında, Türkiye'nin en teknolojik markasının yanı sıra kendi sektörlerinde en teknolojik markaları da Tech Day ödül gecesinde ödülleri ile buluştu. Teknolojinin sürekli değiştiğini ve dönüştüğünü göz önünde bulundurursak, NielsenIQ ile yaptığımız bu iş birliğinin markaların geleceği için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu değerli ödül gecesini, iş dünyası ekosistemine kazandırmaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.
Tech Brands Turkey’de kazananlar şu şekilde:

Türkiye'nin En Teknolojik Yerli Markası: Arçelik
Covid-19 Döneminin En Teknolojik Markası: Arçelik
En Teknolojik Akaryakıt Markası: Opet
En Teknolojik Banka: Garanti BBVA
En Teknolojik Beyaz Eşya Markası: Arçelik
En Teknolojik Bilgisayar Markası: Casper
En Teknolojik Cep Telefonu Markası: Samsung
En Teknolojik Ev Giyim: LC Waikiki
En Teknolojik Ev Temizlik Malzemeleri: Domestos
En Teknolojik Havayolu Şirketi: Türk Hava Yolları
En Teknolojik Hızlı Teslimat Uygulaması: Getir
En Teknolojik Kargo Markası: Yurtiçi Kargo
En Teknolojik Katılım Bankası: Ziraat Katılım
En Teknolojik Kişisel Bakım Markası: Gratis
En Teknolojik Kredi Kartı: Garanti BBVA
En Teknolojik Küçük Ev Aletleri Markası: Arzum
En Teknolojik Mobil Banka: Garanti BBVA
En Teknolojik Online Alışveriş Markası: Trendyol
En Teknolojik Online Banka: Garanti BBVA
En Teknolojik Otomotiv Markası: Renault
En Teknolojik Sağlık Kurumu: Acıbadem
En Teknolojik Sigorta Markası: Allianz
En Teknolojik Spor Giyim: Adidas
En Teknolojik Süpermarket: Migros
En Teknolojik Telekomünikasyon Markası: Türk Telekom
En Teknolojik Televizyon Markası: Samsung

###
Nielsen Hakkında: Nielsen Holdings plc (NYSE: NLSN) tüketicilerin İzledikleri ve Satın Aldıklarıyla ilgili kapsamlı bir anlayış sunan global bir performans yönetimi şirketidir. Nielsen’in Watch segmenti medya ve reklam müşterilerine içeriğin –video, ses ve metin- tüketildiği tüm cihazlardan edinilen Toplam İzleyici ölçümleri hizmeti sağlar. Buy segmenti ise paketli tüketim malları üreticileri ve perakendecilere perakende performans ölçümüyle ilgili endüstrinin tek global bakış açısını sunar. Nielsen Watch ve Buy segmentleri ile diğer veri kaynaklarından edindiği bilgiyi entegre ederek müşterilerine hem dünya sınıfında ölçümler hem de performanslarını geliştirecek mantıksal analizler sağlar. Bir S&P 500 firması olan Nielsen dünya nüfusunun %90’ını kapsayan 100’den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Daha fazla bilgi için www.nielsen.com adresini ziyaret edin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir Meclisi'nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze ile kardeş kent olacak!
Büyükşehir Meclisi’nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze...
Başkan Tugay: Yasalara Uymak Zorundayız!
Başkan Tugay: Yasalara Uymak Zorundayız!