Tahsin Yazıcı Semt ve Kültür Merkezi'nde çalışmalar yeniden başladı

İZMİR // Yapımı yüzde 70’ler düzeyinde tamamlanan merkez gelecek yıl hizmete açılacak...

Tahsin Yazıcı Semt ve Kültür Merkezi'nde çalışmalar yeniden başladı
26 Mayıs 2020 - 12:40

TAHSİN YAZICI YENİDEN…
İZMİR -
Karabağlar Belediyesi'nin İzmir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle yaşama geçirdiği ve yüzde 70’ler düzeyinde tamamlanan Tahsin Yazıcı Semt ve Kültür Merkezi’nde çalışmalar yeniden başladı. Gelecek yıl hizmete açılması planlanan merkez, alanında İzmir'in en büyüklerinden olacak. Kapasitesi ve donanımlarıyla sadece Karabağlar'a değil tüm İzmir'e hizmet verebilecek.

Karabağlar Belediyesi, merkez için yeniden yapım ihalesine çıktı ve kazanan şirketle sözleşme imzaladı. Çalışmaların başlamasının ardından Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu tesise gelerek, inceleme ve denetleme yaptı.

Tahsin Yazıcı Semt ve Kültür Merkezi’nin tüm İzmir’e seslenecek altyapıya sahip olacağını vurgulayan Başkan Selvitopu, “Düğün, taziye ve toplantı salonları, semt merkezi, spor salonu gibi işlevlerle dört dörtlük bir tesis olacak. Bu tesisimizin yapımını, koronavirüs salgınına karşın devam ettiriyoruz. Gelecek yıl hizmete açmayı planladığımız merkezimiz, kentteki önemli bir boşluğu dolduracak” dedi.

Karabağlar'ı bu tür yatırımlarla modern bir görünüme kavuşturduklarını belirten Başkan Selvitopu, “Bütüncül bir bakış açısıyla, 58 mahallemize de eşit hizmet götürmeye gayret ediyoruz. Karabağlar'ı geleceğe hazırlamak için çalışmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.
Toplam 6 bin 600 metrekare alana inşa edilen Tahsin Yazıcı Semt ve Kültür Merkezi, 4 kattan oluşuyor. Merkezde otopark, taziye salonu, mescit, derslikler, kafeterya, spor salonu, eğitim salonları, çocuk oyun odası, seminer odası, çocuk ve gençlik danışma merkezi, nikah ve konferans salonları ile düğün salonu yer alıyor.
 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bergama'yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız"
“Bergama’yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız”
"Hakkınızı helal edin" dedi ve adaylıktan çekildi
"Hakkınızı helal edin" dedi ve adaylıktan çekildi