"Sulu Boyanın Büyüsü" sergisi YKSM'de açıldı
Karabağlar Belediyesi ve Uluslararası Suluboya Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Kuruluş Gününde Sulu Boyanın Büyüsü” adlı resim sergisi, Karabağlar Yıldız Kenter Kültür Sanat Merkezi’nde (YKSM) törenle açıldı. 57 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergisi, 6 Şubat'a kadar gezilebilecek.
!["Sulu Boyanın Büyüsü" sergisi YKSM'de açıldı](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2024/01/sulu-boyanin-buyusu-sergisi-yksm-de-acildi.jpg)
23 Ocak 2024 - 22:54
Karabağlar Belediyesi ve Uluslararası Suluboya Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği “Kuruluş Gününde Sulu Boyanın Büyüsü” adlı resim sergisi, Karabağlar Yıldız Kenter Kültür Sanat Merkezi’nde (YKSM) törenle açıldı. 57 sanatçının eserlerinin yer aldığı sergisi, 6 Şubat'a kadar gezilebilecek.
Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği açılışa, Karabağlar Kent Konseyi Başkanı alev Ağrı, Karabağlar Belediye Başkan Yardımcıları, Karabağlar Belediye Meclisi üyeleri, Uluslararası Suluboya Derneği Türkiye Başkanı Ayşın Keskiner, Uluslararası Suluboya Derneği Kurucusu ve Başkanı Atanur Doğan katıldı.Ayşın Keskiner, derneğin kuruluş günü dolayısıyla uluslararası resim sergisini düzenlediklerini belirterek, sulu boyayı sevdirmek ve yaymak amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.
Uluslararası Suluboya Derneği Kurucusu Atanur Doğan da yaptığı konuşmada, sanata verdiği önem, kadına verdiği değer ve emanet bıraktığı Cumhuriyet dolayısıyla en büyük teşekkürü Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e etti. Doğan, “Toplumun her kesimiyle barışmayı ve sanatın birleştirici rolüyle kendi içimizdeki huzuru ve güveni sağlamak için çaba harcamalıyız. Karabağlar Belediyesi’ne ve sanatçının her zaman yanında olan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’na da çok teşekkür ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Karabağlar Belediye Başkan Yardımcısı Ayla Sert, Keskiner’e Doğa Dostu Sertifika sundu. Açılışta, derneğin kuruluş günü nedeniyle pasta kesildi. Ayrıca canlı performansla sulu boya resim çalışması yapıldı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR