Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı İnan ALOSBİ'de

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi'ni ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı İnan ALOSBİ'de
28 Eylül 2023 - 00:52

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Aliağa Kimya İhtisas ve Karma Organize Sanayi Bölgesi'ni (ALOSBİ) ziyaret etti.

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan'a ziyarette Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Fatih Turan, İZKA Genel Sekreteri Dr. Mehmet Yavuz ve beraberlerindeki heyet eşlik etti.ALOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, Bölgenin mevcut durumu, gelecek vizyonu ve devam eden projeleri hakkında bilgi verdi. Tezcan, Türkiye’nin ilk yeşil organize sanayi bölgelerinden olma yolunda ilerleyen ALOSBİ'de Avrupa Birliği’nin 2030 sıfır karbon ayak izi hedefini yakalamak için yeşil OSB kriterlerini tek tek hayata geçirdiklerini söyledi.
 
9 bin kişinin istihdam edildiği ALOSBİ'nin; dış ticareti, yenilikçi ürünleri ile ülke ekonomisi ve küresel pazarda söz sahibi dünya markası bir üretim merkezi olma yolunda ilerlediğini ifade eden Tezcan, hedeflerinin ALOSBİ’yi iş ve sosyal yaşamda hem sanayi yatırımcıları hem de çalışanlar tarafından daha çok tercih edilen bir bölge yapmak olduğunu söyledi. Bakan Yardımcısı İnan ve beraberindeki heyet daha sonra ALOSBİ katılımcısı CS WindTurkey A.Ş. firmasını ziyaret etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı 29'uncu kez kapılarını açtı
Marble İzmir-Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı...
Türk demir çelik sektörü yenilenebilir enerjiye yatırım yapıyor
Türk demir çelik sektörü yenilenebilir enerjiye yatırım...