Petkim'den Aliağa Avcı Ramadan Parkı'na Üç Saha
Türkiye’nin tek entegre petrokimya tesisi olan Petkim, faaliyette bulunduğu bölgede, spor ve eğitim alanında yaptığı yatırımlarla da destek veriyor. Bu kapsamda Aliağa Kaymakamı Kazım Tekin,İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Şimşek ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov’un katılımıyla Aliağa’da üç basketbol sahasının açılışı gerçekleştirildi.
![Petkim'den Aliağa Avcı Ramadan Parkı'na Üç Saha](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2019/09/petkim-den-aliaga-avci-ramadan-parki-na-uc-saha.jpg)
Türkiye’nin en büyük doğrudan dış yatırımcısı SOCAR Türkiye çatısı altında faaliyet gösteren Petkim, hayata geçirdiği projelerle Türkiye ve Azerbaycan ekonomilerini kalkındırırken Aliağa’ya yönelik sosyal sorumluk projelerine de devam ediyor.
Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Petkimspor’a verdiği destek ile ülkemizde ve bölgemizde basketbolu yaygınlaştırmaya dönük çalışmalar yapan Petkim, bu kez basketbola ilgi duyan Aliağalıları sevindirecek bir sosyal sorumluluk çalışmasını hayata geçirdi. Aliağa Kaymakamı Kazım Tekin,İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Bayhan, Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Şimşek ve Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov’un katıldığı törenle Aliağa Avcı Ramadan Parkı’nda üç basketbol sahası açıldı.
Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, “Hizmete açtığımız bu üç basketbol sahasıyla Aliağalı gençlerin spor yapma olanaklarını artırıyoruz. Bildiğiniz gibi Türkiye Basketbol Ligi’nde yer alan Petkimspor basketbol takımımız ve diğer amatör branşların olduğu bir spor kulübümüz de var. Bu yıl, bu kulüp bünyesinde basketbol ve voleybol spor okullarımız ücretsiz olarak Aliağa halkına hizmet verecek. Spora ilgi duyan çocuklarımız bu okullara ücretsiz olarak kaydolabilir. Umarım ki bu yeni sahalarla spora ilgi duyan, sağlıklı nesiller için küçük de olsa bir katkımız olur. Yeni sahalarımız Aliağalılara ve çocuklarımıza hayırlı ve uğurlu olsun”dedi.
Törende, Petkimspor Basketbol Takımı’nın altyapı yıldız kadrosundaki çocuk oyuncular bir gösteri maçı sergiledi. Altyapı yıldız kadrosundaki çocukların aileleriyle birlikte katıldığı etkinlik, renkli ve eğlenceli anlara da sahne oldu.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai