Pandemi evlenmelerine engel olmadı: Aliağa'da 560 çift nikah masasına oturdu

Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu, 2020 yılında 560 çiftin nikâhını kıydı.

Pandemi evlenmelerine engel olmadı: Aliağa'da 560 çift nikah masasına oturdu
26 Aralık 2020 - 18:00
Aliağa Belediyesi Evlendirme Memurluğu, 2020 yılında 560 çiftin nikâhını kıydı. Aliağa’da 2020 yılında 560 çift nikâh masasına oturdu. Bu dönemde farklı ülkelerden Türk vatandaşı olmayan 39 kişiyle nikâh akdi gerçekleştirildi. Hayatlarını birleştiren çiftlere Aliağa Belediyesi tarafından Uluslararası Aile Cüzdanı verildi.

Bu dönemde en fazla nikâh Ağustos ayında kıyılırken Kovid19 salgını nedeniyle pandemi koşullarında gerçekleşen nikâhlarda koronavirus önlemlerine dikkat edildi. Koronovirüs salgının ülkemizde ilk etkisini gösterdiği dönemde nikâhlarını erteleyen çiftler, Haziran ayı itibariyle nikâh işlemlerini hızlandırdı. Yılın ilk beş ayında Aliağa Belediyesi tarafından 125 nikâh kıyılırken Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında ise toplam 266 nikâh akdi gerçekleştirildi. 2020 yılında en fazla nikâh Ağustos ayında kıyılırken en az nikâh ise Mayıs ayında kıyıldı.

Kovid-19 salgın nedeniyle nikah törenlerinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edildi. Aliağa Belediyesi Nikâh Salonu’nda gerçekleşen nikahlarda sosyal mesafeye uygun olarak oturma düzeni sağlanırken Belediye hizmet binası girişinde çiftlerin ve misafirlerin ateş ölçümleri gerçekleştirildi. Dezenfektan ve maske dağıtımı ile içeri alınan misafirler, nikah merasiminde gelin ve damat başta olmak üzere nikâha katılanların tamamının maskeli olmasına özen gösterildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Başkan Tugay Bergama'da köylülerle buluştu
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve eğitim turizmi
Uluslararası öğrenci hareketliliği ve eğitim turizmi