Nilüfer Yağcıoğlu'nun ilk romanı raflarda yerini aldı

​​​​​​​Kariyerinde ilerlemek için mücadele veren bir annenin gölgesinde büyüyen bir kız çocuğunun duygusal yolculuğunu anlatan Yazar Nilüfer Yağcıoğlu’nun kitabı “Kendi Başına” okuyucuları ile buluşuyor.

Nilüfer Yağcıoğlu'nun ilk romanı raflarda yerini aldı
06 Mayıs 2024 - 17:09
Bir kız çocuğunun duygusal yolculuğunu anlatan ’’Kendi Başına” adlı kitap raflarda yerini alıyor.

Kariyerinde ilerlemek için mücadele veren bir annenin gölgesinde büyüyen bir kız çocuğunun duygusal yolculuğunu anlatan Yazar Nilüfer Yağcıoğlu’nun kitabı “Kendi Başına” okuyucuları ile buluşuyor. Kitabın imza gününden yazarın elde edeceği gelirin tümü “ Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi”’ne bağışlanacak.

Kariyerinde ilerlemek için mücadele veren bir annenin gölgesinde büyüyen bir kız çocuğunun duygusal yolculuğunu anlatan “Kendi Başına” okuyucuları ile buluşuyor. “Kendi Başına”da yazar Nilüfer Yağcıoğlu kendi deneyimlerinden yola çıkarak, meslek sahibi annelerin ve onların çocuklarının yaşadıkları duygusal çelişkileri, düştükleri boşlukları işlemekte ve bu ilişkilerin derinlerine inmektedir.  

Yazarın imza gününden elde edeceği gelirinin tamamının “Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kadıköy Şubesi”ne bağışlanacağı kitap, Almanya Darmstadt şehrinde eşi ve iki çocuğu ile yaşayan Nilüfer Yağcıoğlu’nun ilk kitabı. ‘Kendi Başına’, çağdaş dünyada bir kadının kariyer gelişimi ile annelik arasında kurmaya çalıştığı dengeyi bir anne kız hikayesi üzerinden dokunaklı bir şekilde ele alıyor. Beklenmedik bir haberle sürükleyici bir hale gelen roman, kendi hikayesini arayan herkes için dokunaklı bir okuma sunuyor ve anne çocuk bağının gücünü ve karmaşıklığını keşfetmek isteyen herkesi bekliyor. 

Yağcıoğlu, bu ilk romanı için, Erich Fromm, Rollo May, John Bowle, Carl Gustav Jung, Nietsche gibi birçok yazarın da içinde bulunduğu geniş yelpazede psikolojik okumalar yaptığı gibi anne çocuk bağı üzerine yazılmış birçok kurgu metni de detaylı bir şekilde inceledikten sonra romanını 2023 yılında tamamladı.

Perseus ailesindeki Elpis Yayınları’ndan çıkan bu kitap kendi hikayesini arayan herkes için dokunaklı bir okuma sunarak, anne çocuk bağının gücünü ve karmaşıklığını keşfetmek isteyen herkese hitap ediyor. 

‘Kendi Başına’ Kitap:
Yazar: Nilüfer Yağcıoğlu
Kapak Tasarım: maskreklam.net
Boyut: 13,5 x 19,5 cm
Sayfa Sayısı: 182 Sayfa
Fiyatı: 130 TL

Yazar Nilüfer Yağcıoğlu Hakkında: Yazar 1979 yılında İstanbul’da doğdu. 1997’de Üsküdar Amerikan Lisesi’ni bitiren Yağcıoğlu, 2003’te Marmara Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2004 yılında Göz Anabilim Dalı’nda eğitim yapmak üzere Almanya’ya gitti. Burada çeşitli şehirlerde göz doktorluğu yapan ve 2024’te Darmstadt’ta kendi muayenehanesini açan Nilüfer Yağcıoğlu yine aynı şehirde eşi ve iki çocuğu ile yaşıyor.  

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve Mordoğan'a günübirlik gemi seferleri
İZDENİZ'in yaz seferleri 17 Haziran'da başlıyor! Foça, Urla ve...
Büyükşehir Meclisi'nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze ile kardeş kent olacak!
Büyükşehir Meclisi’nde Oy Birliğiyle Kabul Edildi: İzmir Gazze...