Nihat Kırmızı: "Daha yeşil bir gelecek için sigorta güvencesi sunuyoruz"

Gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakmak ve daha yeşil bir gelecek oluşturmak amacıyla çevreye duyarlı araç kullanımı giderek artış gösteriyor. Gelecek 10 yıl içerisinde elektrikli/hibrit araç kullanımı hakkında açıklamalarda bulunan Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı,

Nihat Kırmızı: "Daha yeşil bir gelecek için sigorta güvencesi sunuyoruz"
20 Eylül 2023 - 22:41

Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı: “Daha yeşil bir gelecek için sigorta güvencesi sunuyoruz”

Gelecek nesillere daha sağlıklı bir dünya bırakmak ve daha yeşil bir gelecek oluşturmak amacıyla çevreye duyarlı araç kullanımı giderek artış gösteriyor. Gelecek 10 yıl içerisinde elektrikli/hibrit araç kullanımı hakkında açıklamalarda bulunan Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, “Elektrikli ve hibrit araçlar otomotiv sektörünün geleceğinde çok önemli bir yere sahip. Çevreci, sürdürülebilirlik odaklı, yakıt ve maliyet avantajlı olması ile bu araçlara rağbet giderek yükselmekte. Gelecek 10 yıl içerisinde elektrikli araç kullanımının %50 seviyelerine ulaşması tahmin edilirken yeni teknoloji ve atılımlar ile birlikte araçların %70’inde sürücüsüz/otonom/entegre sistemlerin kullanılması da bekleniyor. Artık tüketicilerin otonom/sürücüsüz/elektrikli araçlar gibi alternatif sistemleri tercih etmesi sera gazının iklim üzerinde yarattığı negatif etkilerini de azaltacaktır” dedi.

Elektrikli araç kullanımını sigortacılık açısından da değerlendiren Kırmızı, “Sigortacılık açısından bakıldığında ise şahıs kullanımlı araçlardan sürücüsüz araçlara geçiş yapılmasının hasar frekansında da ciddi bir seviyede düşüş yaratması ön görülmekte. Fakat mevcut oto sigortalarında bir kaza durumunda sürücüdeki kusur dikkate alınırken, sürücüsüz araç kullanımı sırasında olası kazalarda araç üreticisinin kusurlu bulunması da söz konusu olabilir” açıklamalarında bulundu.


‘ÇEVRE BİLİNCİ İLE İLERLİYORUZ’

Çevre dostu sigorta ürünlerinin sürdürülebilirliğe olan katkısına değinen Nihat Kırmızı, “Sigorta ürünleri aynı zamanda sürdürülebilirliğe de katkı sağlamalı, sadece bugün için değil yakın ve uzak gelecek için de akıllı çözümler sunarak sigortanın önemini ortaya koymalı. Bu konuda farkındalık oluşturmak, sürdürülebilir çevreye hizmet edecek ürünler ortaya koymak amacıyla elektrikli ve hibrit araç sahiplerinin karşılaşabilecekleri riskleri teminat altına alan Doğa’l Kasko özel ürünümüzü iki yıl önce devreye almıştık. Daha yeşil bir gelecek için sigorta güvencesi sunuyor, gelecek nesillere sağlıklı bir dünya bırakma arzusuyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Çevre dostu sigorta ürünümüz Doğa’l Kasko ile kasko sigortası teminat kapsamına giren durumlarda sigortalıda, araçta ya da üçüncü şahıslarda ortaya çıkabilecek zararı teminat limitleri tutarında karşılamakla birlikte; deprem, yangın, dolu, toprak kayması gibi doğal afetler nedeniyle aracın zarar görmesi durumunda sigortalımızı yalnız bırakmıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sektörde ses getiren Togg ile iş birlikleri hakkında da bilgi aldığımız Kırmızı; “Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg ile bize gurur veren bir iş birliğine imza attık. Togg T10X kullanıcılarının akıllı cihazlarına özel olarak hazırladığımız ayrıcalıklı bir Kasko sigortası geliştirdik. Bu ürün, Doğa Sigorta olarak gelişmiş sigorta hizmet ve çözümlerimizin çağdaş bir yansıması olarak Togg T10X kullanıcılarına özel kapsamla, kaliteli hizmet güvencesi ve ayrıcalıklı teminatlarla tasarlandı. Uçtan uca dijital çözümler sunduğumuz ürünümüz, Togg ile yapılan ayrıcalıklı iş birliği ile akıllı cihazın en önemli parçası olan batarya ünitesini muafiyetsiz olarak teminat altına almakta ve akıllı cihazdan alınan geri bildirimler ile kullanıcı odaklı kişiselleştirilebilir özellikler sunmakta. Son derece kapsamlı ve özenli bir süreç ardından kullanıcıların hizmetine sunduğumuz bu ürün ile elektrikli araçlara doğayı korumak adına verdiğimiz destek ve güvencenin bir başka yansıması oldu. Ayrıca dijitalleşmeye verdiğimiz önemin de bir neticesi. Ürünü çok yakın zamanda hizmete sunmuş olmakla beraber ürünümüzle 2.000 adedi aşan poliçe düzenlendiğini duyurmaktan da ayrıca sevinçliyiz” sözleriyle süreci aktardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi emeklilere su faturası, kira ve market desteği
Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi emeklilere su faturası, kira ve...
TMO'nun Açıkladığı Hububat Fiyatlarına DEVA Partisi'nden Tepki: Çiftçi Yoksulluğa İtiliyor!
TMO'nun Açıkladığı Hububat Fiyatlarına DEVA Partisi'nden Tepki:...