Nesquik Çevre Mucitleri Atölyesi Yüzlerce Çocuğa İlham Verdi

Çocuklara sürdürülebilir bir gezegen ve gelecekleri için iyi tercihler yapmaları yönünde ilham olmayı amaçlayan Nesquik hayata geçirdiği “Geleceği Sevdirir” projesinde...

Nesquik Çevre Mucitleri Atölyesi Yüzlerce Çocuğa İlham Verdi
05 Haziran 2022 - 13:34

Çocuklara sütü sevdiren Nesquik, gezegeni ve yarınları da sevdirmek için hayata geçirdiği “Geleceği Sevdirir” projesini bir adım ileriye taşıdı.

Dünya Çevre Haftası’nda yüzlerce çocuk, Nesquik Çevre Mucitleri Atölyesi ile tanışarak Nesquik ambalaj atıklarından dönüştürülen parçaların da içinde bulunduğu TOYİ kitleri ile çevre sorunlarına çözüm üretti, sürdürülebilir bir gezegen için kendilerine özgü icatlarını tasarladı.
 
Çocuklara sürdürülebilir bir gezegen ve gelecekleri için iyi tercihler yapmaları yönünde ilham olmayı amaçlayan Nesquik hayata geçirdiği “Geleceği Sevdirir” projesinde işin içine eğlence katarak çocukların yaratıcılıklarını geliştirmeyi sürdürüyor. Geri dönüştürülmüş malzemelerden oluşan ve tüm nesnelerin oyuncuğa dönüştürülmesine olanak sağlayan TOYİ iş birliği ile yürütülen proje çocukların çevre sorunlarının çözümünde aktif rol alabileceklerini hissetmeleri için özel olarak hazırlandı. 
 
Geri dönüşüm bilincini pekiştirecek ve ileri dönüşüm becerilerini geliştirecek eğlenceli oyun deneyimleri sunan projesiyle Nesquik, Dünya Çevre Haftası’nda, yüzlerce çocukla bir araya geldi. Yaratıcı Çocuk Festivali kapsamında KüçükÇiftlik Park’ta düzenlenen Çevre Mucitleri Atölyesi’nde çocuklar, gezegen için kendi kararlarını alarak çevre sorunlarına çözüm üretti ve sürdürülebilir yaşama yönelik özgün çözümler tasarladı. Atölyede, Nesquik ambalaj atıkları ve TOYİ oyuncakları ile çocukların 21. yüzyılın gerekliliği olan geri ve ileri dönüşüm becerilerini kazanılmaları desteklendi.
 

Hedef: Sürdürülebilir Yaşam Kültürünün Yaygınlaştırılması

Sürdürülebilirlik bilincini erken yaşta edinen çocukların, bu bilgileri yaşamlarının ileriki dönemlerinde alışkanlığa dönüştürmekte daha başarılı olduklarını söyleyen Nestlé Türkiye Sütlü Ürünler İş Birimi Müdürü Makbule Can Kebapcı, Nesquik Çevre Mucitleri Atölyesi hakkında şunları söyledi: “Nestlé’nin 2025’e kadar ambalajlarının %100'ünü geri dönüştürülebilir veya yeniden kullanılabilir hale getirme hedefi rehberliğinde, Nesquik olarak, çocuklara sütü sevdirdiğimiz gibi geleceği de sevdirmeyi amaçlıyoruz. Çocuklarda sürdürülebilirlik bilincinin oluşturulması için ise bugünden harekete geçmek gerektiğini biliyoruz. Bu doğrultuda düzenlediğimiz Çevre Mucitleri Atölyemizi, Yaratıcı Çocuk Festivali ile daha fazla çocukla tanıştırdık. Bu atölyemizde, çocukların daha sürdürülebilir bir dünya için karar verebilme yeteneklerinin geliştirilebilmesine ve sürdürülebilir yaşam kültürünün yaygınlaştırılmasına destek olmayı hedefliyoruz. TOYİ ve Circular Mind ile geliştirdiğimiz Geleceği Sevdirir projemizde okullardan sonra bu defa çocuklara, bir festival ortamında eğlenceli ve açık uçlu oyun deneyimini yaşattık” dedi.
 

Geri Dönüşüm ile Hazırlanan Quicky Kulakları

Nesquik’in ambalaj atıklarının geri dönüştürülmesi ile hazırlanan Nesquik’in ikonik tavşanı Quicky’nin kulağı da TOYI etkinlik kiti içerisindeki yerini aldı.  Proje okullarda devam ederek çocukların sürdürülebilirlik gibi küresel ölçekteki konuların çözümünde aktif rol alabilmelerini sağlayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bergama'yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız"
“Bergama’yı yatırım ve istihdam merkezi yapacağız”
"Hakkınızı helal edin" dedi ve adaylıktan çekildi
"Hakkınızı helal edin" dedi ve adaylıktan çekildi