Narlıdere Belediyesi, Arnavutluk'un Elbasan Belediyesi ile kardeş oldu
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in başkanlığında gerçekleştirilen Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Narlıdere’ye bir kardeş daha geldi.
![Narlıdere Belediyesi, Arnavutluk'un Elbasan Belediyesi ile kardeş oldu](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2023/02/narlidere-belediyesi-arnavutluk-un-elbasan-belediyesi-ile-kardes-oldu.jpg)
01 Şubat 2023 - 17:13
NARLIDERE’YE ARNAVUTLUK’TAN KARDEŞ GELDİ
Narlıdere Belediyesi, mecliste alınan kararla Arnavutluk’un Elbasan Belediyesi ile kardeş oldu. Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, “İki belediye arasındaki işbirliğinin kültürel ilişkinlerin tanıtımına, kentsel gelişimin sağlanmasına ve barışa katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin’in başkanlığında gerçekleştirilen Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda Narlıdere’ye bir kardeş daha geldi. Mecliste alınan kararla, Arnavutluk’un Elbasan Belediyesi ile Narlıdere Belediyesi arasında ‘kardeş şehir’ ilişkisi kurulması kararı alındı.
TARİHTEN GELEN BAĞLARIMIZ VAR
Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, yurt içinden ve yurt dışından birçok belediye ile ortak çalışma zemini yarattıklarını ifade ederek, “Belediyelerle kurduğumuz kardeşlik ilişkileri, kentlerimizin güçlenmesine katkı sağlıyor. Kardeş belediyelerimizle sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda karşılıklı projelere imza atıyoruz. Küreselleşmenin her geçen gün kendini daha çok hissettirdiği dünyamızda, yurt dışından belediyelerle yapılan işbirlikleri bizim için ayrı önem taşıyor. Çünkü deneyimleri ne kadar çok paylaşır ve onlardan faydalanırsak çevresel ve sosyal kalkınmayı daha ileri noktalara taşıyabiliriz. Arnavutluk bizim dost ve kardeş ülkemiz. Tarihten gelen güçlü bağlarımız ve birçok alanda işbirliklerimiz var. Elbasan’ın nüfus oranıyla Narlıdere’mizin nüfus oranları birbirine çok yakın olduğunu söyleyebiliriz. İki belediye arasındaki işbirliğinin kültürel ilişkinlerin tanıtımına, kentsel gelişimin sağlanmasına ve barışa katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.Narlıdere Belediyesi Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda ayrıca, Multipl Skleroz Derneği’nin faaliyet gösterdiği alanın tahsis süresinin uzatılması ve imar değişiklikleri karara bağlandı.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai
YORUMLAR