Muratbey "Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar" için çalışıyor
Sosyal sorumluluk alanında örnek projelere imza atmaya devam eden Muratbey, “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocukları kitapla buluşturuyor.
![Muratbey "Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar" için çalışıyor](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2021/08/muratbey-okuyan-cocuklar-guclu-yarinlar-icin-calisiyor.jpg)
09 Ağustos 2021 - 10:02
Sosyal sorumluluk alanında örnek projelere imza atmaya devam eden Muratbey, “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projesi ile Türkiye’nin dört bir yanındaki çocukları kitapla buluşturuyor. Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “9 Ağustos’ta kutlayacağımız Dünya Kitapseverler Günü vesilesiyle “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projemize hız verdik. Daha iyi bir dünya, daha iyi bir gelecek için öğrencilerimizi mutlu etmeye devam edeceğiz” dedi.
Türkiye’nin milli peynir markası Muratbey; üretim, istihdam ve ihracatla ülke ekonomisine sağladığı katkıların yanı sıra, sosyal sorumluluk alanında da örnek projelere imza atmaya devam ediyor. Muratbey’in 2018 yılında başlattığı ve halen devam eden, “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” kurum içi gönüllülük projesi, çocukların geleceğine destek sağlamaya devam ediyor. Proje kapsamında Muratbey çalışanları, kendi kütüphanelerinde bulunan ya da satın aldıkları kitapları Türkiye’nin dört bir yanında kitaba ihtiyaç duyan çocuklarla buluşturuyor. 2018 yılının Kasım ayında başlatılan projede 1500’den fazla kitap, mangala setleri, okul malzemeleri çocuklara gönderildi. Bugüne kadar Samsun, Ankara, Şanlıurfa, Manisa, Kırşehir, Çanakkale, Kocaeli, Gaziantep, Diyarbakır, Siirt, Bitlis, Adana, Batman, Mardin, Hatay, Burdur olmak üzere toplam 16 şehirdeki 31 okula kitap, kırtasiye malzemesi ve mangala seti gönderildi.
Daha iyi bir dünya, daha iyi bir gelecek için çalışıyoruz
“Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projesi ile çocukların geleceğine bir katkı sağlamak istediklerini belirten Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “9 Ağustos’ta kutlayacağımız Dünya Kitapseverler Günü vesilesiyle “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projemize hız verdik. Çocuklara kitap okuma sevgisi aşılamayı amaçladığımız proje ile şu ana kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce çocuğa ulaştık. Bizlerden destek isteyen yeni okullar için aynı heyecan ve azimle çocuklarımızı sevindirmek için çalışıyoruz. Daha iyi bir dünya, daha iyi bir gelecek için çocuklarımızı mutlu etmeye devam edeceğiz.” dedi.
“Kitabım Yolda Projesi’ nde yer almaktan büyük gurur duyuyoruz
Eğitim ile ilgili sosyal sorumluluk projelerine özel önem verdiklerini belirten Erol; “Son olarak Uşak Valiliği’nin himayelerinde Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Kitabım Yolda Projesi” ile yine çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanması için önemli bir inisiyatif üstlendik. “Kitabım Yolda Projesi” ile okul öncesi de dâhil olmak üzere ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin, velileri ve öğretmenleriyle nitelikli okuma etkinliklerinde buluşturulması hedefleniyor. Muratbey olarak maddi destek sağladığımız projede alan uzmanları tarafından belirlenen Türk ve Dünya klasiklerinden oluşan seçkin bir okuma listesi oluşturulacak ve öğrencilerimizin seçecekleri kitaplar kendilerine ulaştırılacak. Bu projede yer almaktan büyük bir gurur duyuyoruz.” diye ekledi.
Türkiye’nin milli peynir markası Muratbey; üretim, istihdam ve ihracatla ülke ekonomisine sağladığı katkıların yanı sıra, sosyal sorumluluk alanında da örnek projelere imza atmaya devam ediyor. Muratbey’in 2018 yılında başlattığı ve halen devam eden, “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” kurum içi gönüllülük projesi, çocukların geleceğine destek sağlamaya devam ediyor. Proje kapsamında Muratbey çalışanları, kendi kütüphanelerinde bulunan ya da satın aldıkları kitapları Türkiye’nin dört bir yanında kitaba ihtiyaç duyan çocuklarla buluşturuyor. 2018 yılının Kasım ayında başlatılan projede 1500’den fazla kitap, mangala setleri, okul malzemeleri çocuklara gönderildi. Bugüne kadar Samsun, Ankara, Şanlıurfa, Manisa, Kırşehir, Çanakkale, Kocaeli, Gaziantep, Diyarbakır, Siirt, Bitlis, Adana, Batman, Mardin, Hatay, Burdur olmak üzere toplam 16 şehirdeki 31 okula kitap, kırtasiye malzemesi ve mangala seti gönderildi.
Daha iyi bir dünya, daha iyi bir gelecek için çalışıyoruz
“Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projesi ile çocukların geleceğine bir katkı sağlamak istediklerini belirten Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “9 Ağustos’ta kutlayacağımız Dünya Kitapseverler Günü vesilesiyle “Okuyan Çocuklar, Güçlü Yarınlar” projemize hız verdik. Çocuklara kitap okuma sevgisi aşılamayı amaçladığımız proje ile şu ana kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki yüzlerce çocuğa ulaştık. Bizlerden destek isteyen yeni okullar için aynı heyecan ve azimle çocuklarımızı sevindirmek için çalışıyoruz. Daha iyi bir dünya, daha iyi bir gelecek için çocuklarımızı mutlu etmeye devam edeceğiz.” dedi.
“Kitabım Yolda Projesi’ nde yer almaktan büyük gurur duyuyoruz
Eğitim ile ilgili sosyal sorumluluk projelerine özel önem verdiklerini belirten Erol; “Son olarak Uşak Valiliği’nin himayelerinde Uşak İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen “Kitabım Yolda Projesi” ile yine çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanması için önemli bir inisiyatif üstlendik. “Kitabım Yolda Projesi” ile okul öncesi de dâhil olmak üzere ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin, velileri ve öğretmenleriyle nitelikli okuma etkinliklerinde buluşturulması hedefleniyor. Muratbey olarak maddi destek sağladığımız projede alan uzmanları tarafından belirlenen Türk ve Dünya klasiklerinden oluşan seçkin bir okuma listesi oluşturulacak ve öğrencilerimizin seçecekleri kitaplar kendilerine ulaştırılacak. Bu projede yer almaktan büyük bir gurur duyuyoruz.” diye ekledi.
- Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai