Minik başkandan "Her Mahalleye Bir Kütüphane" kampanyasına destek
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu öğrencilere bıraktı.
![Minik başkandan "Her Mahalleye Bir Kütüphane" kampanyasına destek](https://www.mahalligundem.com/images/haberler/2022/04/minik-baskandan-her-mahalleye-bir-kutuphane-kampanyasina-destek.jpg)
23 Nisan 2022 - 12:24
Başkan Soyer 23 Nisan'da koltuğunu çocuklara bıraktı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu üç öğrenciye bıraktı. Sezgin Güney, Enes Peker ve İzmir Dal hayata geçirecekleri projeleri anlattı. Minik başkanlar ilk talimatlarını da verdi.![](https://www.mahalligundem.com/images/1111/1112/1113/1114/1115/1116/1117/1118/1119/1120/1121/1123/1124/1126/1127/1128/1129/11/12/14/15/16/17/18/19/20/21/22/23/24/25/26/27/23/28/29/30/3333/3334/3335/3336/3337/3338/3339/3340/3341/3342/3343/3344/3345/3346/3347/3348/3349/3350/3351/3352/3353/3354/3355/3356/3357/3358/3359/3360/3361/3362/3363/3364/3365/3366/3367/Ba%C5%9Fkan%20Soyer%2023%20Nisan'da%20koltu%C4%9Funu%20%C3%A7ocuklara%20b%C4%B1rakt%C4%B1.jpg)
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu öğrencilere bıraktı. İzmir Özel Tevfik Fikret Okulları 2. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki İzmir Dal, Ömer Özkan İlkokulu 1. sınıf öğrencilerinden 7 yaşındaki Sezgin Güney ve Enes Peker başkanlık koltuğunu paylaştı. Velilerinin de katıldığı programda, çocuklar teker teker Başkan Tunç Soyer'in koltuğuna oturdu.
Hedef ilk kadın cumhurbaşkanı olmak
İlk temsili başkan İzmir Dal, “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyasını anlattı. Kitapların insanların en iyi arkadaşı olabileceğini dile getiren Dal, sokak hayvanlarına yardım etmek istediğini de ifade etti. Dal, daha çok mamamatik kuracağının sözünü verdi ve plastik şişelerin değerlendirilmesini sağlayanlar aracılığıyla sokak hayvanlarına bir öğün mama verileceğini sözlerine ekledi. Küçük başkan kariyer hedefini de “İlk kadın cumhurbaşkanı olmak” şeklinde açıkladı.Tunç Soyer, Dal'ın ilk kadın cumhurbaşkanı olma hedefini, “Harika bir fikir. Belki önce belediye başkanlığı yapmak istersin. Ben mesela şehirde herkesin yüzünü güldürmeye çalışıyorum. Yurttaşların beklentileri neyse, istekleri neyse onları yapmaya çalışıyorum. Onları mutlu ettikçe ben de mutlu oluyorum. Sana da tavsiye ederim” sözleriyle değerlendirdi.
Dal, Başkan Soyer tarafından başlatılan “Her Mahalleye Bir Kütüphane” kampanyasına da 5 “Çocuklara Nutuk” kitabıyla destek verdi.
Çocuk hastalara yardım talimatı
Günün ikinci temsili Büyükşehir Belediye Başkanı Sezgin Güney hasta çocuklara daha çok yardım edilmesi talimatı verirken diğer bir temsili Belediye Başkanı Enes Peker ise bilime destek açıklaması yaptı. - Hasan Şahin Bergama AK Parti İlçe Başkanlığına Atandı
- Tarihe Saygı Ödülleri'nde 20. Yıl Heyecanı: Başvurular Açıldı
- Tugay, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediyelere Yönelik Açıklamalarını Değerlendirdi
- İzmir Büyükşehir’de Kılıçdaroğlu ve Tugay Buluşması
- 3. Dikili Kitap Günleri'nde "31 Mart Yerel Seçimleri Sonrası Türkiye" konulu söyleşi
- İkinci El Otoda Alım Zamanı mı? Fiyatlar Gerçekten Dipte mi?
- Balon Balıkları Akdeniz'i Tehdit Ediyor: Tehlikeleri, Zararları ve Çözüm Önerileri
- EGSD'den Kritik Açıklamalar: "Maliyetler Artıyor, Kur Baskılanıyor, Tekstil Sektörü Dar Boğazda"
- Global Yazılım Krizi: Basit Bir Güncelleme Hatasının Küresel Etkileri
- İzmir İtfaiyesi Alarmda: Orman Yangınları ile Mücadelede Yoğun Mesai