Metehan Parıltı: "Çocukların sadece 23 Nisan'da değil, her zaman çocuk olduklarını hatırlamalı"

Oğlum dizisinin başarılı oyuncusu Metehan Parıltı: “Çocukların sadece 23 Nisan’da değil, her zaman çocuk olduklarını hatırlamalı”

Metehan Parıltı: "Çocukların sadece 23 Nisan'da değil, her zaman çocuk olduklarını hatırlamalı"
21 Nisan 2022 - 16:58

Oğlum dizisinin başarılı oyuncusu Metehan Parıltı, sektördeki yolculuğunu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkındaki düşüncelerini MAG Okurlarıyla paylaştı.

 Ekranlardaki başarılı oyunculuğu ve yeteneği ile tanınan Metehan Parıltı, kendisine dair detayları ve ileriye dönük hayallerini “On bir yaşımdayım. Altıncı sınıfa gidiyorum. Zamanımın çoğu set ve okulda geçiyor. Boş zamanlarımda kardeşimle ve kuzenlerimle vakit geçirmekten çok keyif alıyorum. İleride mimar olmayı düşünüyorum fakat oyunculuk yapmayı da seviyorum” ifadeleriyle anlattı.
 
Küçük yaşta ekranlara çıkmış olmanın nasıl bir duygu olduğundan bahseden Parıltı, aslında oyuncu olmak gibi bir düşüncesinin olmadığını söyledi ve ekledi: “Hatta ajansa kaydolurken annem, “Dizi ve sinema olmasın, sadece katalog ve reklam olsun,” demiş. Kaydolduktan sonra da sadece dizi ve sinemalarda rol aldım. Bir tane de reklamım oldu.” Kendini rolüne nasıl hazırlıyorsun? Sorusuna yanıt veren Metehan Parıltı “Rollerime hazırlanırken önce annemle ezber geçiyoruz; sete çıkmadan önce de yapımın çalıştığı oyuncu koçları ve pedagoglarla atölye çalışmalarımız oluyor. Set içinde ve aralarda da sürekli oyuncu koçlarımla tekrar yapıyoruz” dedi. Oynamayı çok istediğin bir rol olup olmadığı konusunda ise “Aslında oynadığım her karakteri çok sevdim. “Kadın” dizisinde “Satılmış” karakterini oynarken çok eğlenmiştim. Şimdi Feyyaz Duman ile “Oğlum” dizisinde tekrar beraber çalışıyoruz. “Efe” karakteri diğer rollerden biraz farklı tabii ki ama farklı rolleri tecrübe etmek de güzel” açıklamasında bulundu.
 
Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın öneminden biraz bahseder misin? Bu kutlu gün senin için ne anlam ifade ediyor? Sorusunu yanıtlayan Metehan Parıltı “Ata’ma egemenliğimizin simgesi ve tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu özel gün olan 23 Nisan için ve bıraktığı tüm miraslar için minnettarım. Atatürk’ü çok görmek isterdim. Görmesek de sevgisi her zaman kalbimizde...”dedi.
 
23 Nisan’ı bayram havasında kutlamayı sevdiğini söyleyen Parıltı “23 Nisan’da, oturduğumuz ilçede coşkulu müzikler ve marşlar eşliğinde belediye otobüsleri geçiyor. Biz de evde camlarımızı balonlarla ve bayraklarla süslüyoruz. Tam bir bayram havası” ifadelerini kullandı. “Çocukların sadece 23 Nisan’da değil, her zaman çocuk oldukları hatırlanmalı” diyen Metehan Parıltı “ Çocuk olmak çok güzel. Hiçbir çocuk zarar görmesin, üzülmesin. Savaşın olmadığı bir dünyada barış içinde tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!” açıklamasıyla tüm dünya çocuklarına mesaj verdi.


Nisan 2022 sayısı ile 194. Sayısına ulaşan MAG Dergi dopdolu içeriği, dekorasyon ve yazarları ile www.magdergi.com.tr, Turkcell Dergilik, Google Play, Apple Store, TürkTelekom E-Dergi, Magzter, Dijitalbasın, İssuu, dMags ve https://www.magdergi.com online olarak okurlarıyla buluşuyor. Keyifli içeriğimizi ve gündeme dair gelişmeleri @magdergi Instagram hesabından takip edebilir, Trendyol ve N11.com siteleri üzerinden de MAG Nisan sayısına ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İZKİTAP Fest kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor
İZKİTAP Fest kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor
Başkan Çelik: "Bergama Belediyesi'nin Borcu, Belediye Şirketleri Hariç 473 Milyon TL"
Başkan Çelik: "Bergama Belediyesi'nin Borcu, Belediye Şirketleri...