MESA Mesken'den Euroformula'da Yarışacak Genç Pilot Cem Bölükbaşı'na Destek

52 yıllık birikimiyle, gayrimenkul sektöründe “ilk” ve “en”leri hayata geçiren MESA, son dönemde sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerine odaklanmaya devam ediyor...

MESA Mesken'den Euroformula'da Yarışacak Genç Pilot Cem Bölükbaşı'na Destek
10 Temmuz 2021 - 12:45
52 yıllık birikimiyle, gayrimenkul sektöründe “ilk” ve “en”leri hayata geçiren MESA, son dönemde sosyal sorumluluk ve sponsorluk projelerine odaklanmaya devam ediyor. 

MESA Mesken, bu kez 10-11 Temmuz’da Macaristan’da yer alan Hungaroring pistinde düzenlenecek 13. Euroformula Open’da Van Amersfoort (VAR) takımında yer alacak olan Cem Bölükbaşı’na sponsor olarak destek veriyor. Türkiye’nin ilk Formula 3 pilotu olan ve başarılarını e-spordan gerçek yarışlara taşıyarak dünyada örnek teşkil eden Bölükbaşı, 2023 yılında Formula 1’de yarışmayı hedefliyor.

23 yaşındaki Cem Bölükbaşı, kariyerine 5 yaşında başladığı motokros yarışlarında 6 yaşında Türkiye şampiyonu olarak başladı. Bölükbaşı, Michael Schumacher Kartimg Kampı’nı 2 kez başarı ile bitirdi ve Kıbrıs, Almanya, İngiltere ve İtalya Karting Şampiyonalarında birçok başarılı derece elde etti. 2017 yılında Formula 1 Espor Dünya 5’incisi, 2018 yılında Formula 1 Espor Dünya 2’ncisi, 2019 yılında Formula 1 Espor Dünya 9’uncusu, 2020 yılında Formula Renault Espor Dünya Şampiyonu ve GT4 Avrupa Şampiyonası 2’ncisi, 2021 yılında ise Formula 3 Asya Şampiyonası Çaylaklar 3’üncüsü olan ve son olarak European Le Mans yarışında kendi kategorisinde ikinci olarak podyuma çıkan Cem Bölükbaşı’na destek veren MESA Mesken farklı spor dallarından genç sporcuların kariyerlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Sosyal sorumluluk vizyonu çerçevesinde sanata ve spora her zaman destek olan MESA, bu yıl MESA Sailing Team ile yelken sporuna, Dzynzone İç Mimari Tasarım Yarışması ile iç mimari tasarıma, Heykelde Yeni Keşifler Yarışması ile heykel sanatına emek ve gönül verenleri teşvik ediyor.  

Cem Bölükbaşı’na destek vermek isteyenler ve yarışı Cem Bölükbaşı’nın Youtube kanalından (youtube.com/user/BolukbasiCem) ve Euroformula Open kanalından canlı olarak takip edebilirler.
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?
İran, tuzağa mı çekilmek isteniyor?
İzmir'de halk ekmek fiyatında indirim! 7 TL'den 5 TL'ye düştü
İzmir'de halk ekmek fiyatında indirim! 7 TL'den 5 TL'ye düştü